Dvě porážky a jedna výhra pro U15

Sezóna vrcholí a s tím i množství utkání, které naši svěřenci v posledních dnech absolvují... Tomáš Bukovec zhodnotil poslední vystoupení starších žáků.

U15 si ze svých 3 zápasů připsali 1 výhru a 2 těsné porážky.

V úterý jsme zajížděli na venkovní dohrávku do Klatov. Od začátku zápasu jsme se dostali do vedení, které jsme neustále udržovali na úrovni 7 bodů. Velký problém pro nás představovala zónová obrana domácích, kterou soupeř praktikoval po celý zápas. Během 4. čtvrtiny jsme dokázali odskočit na rozdíl 9 bodů. Další minuty už ale patřily domácím, které jsme nesmyslně posílali na čáru trestných hodů (týmové fauly v poslední čtvrtině 0:9) a soupeř se tak dostal na dostřel a následně i do vedení o 3 body. Šťastnou trojkou 40 sekund do konce jsme poslali zápas do prodloužení, kde jsme neudrželi počáteční vedení a nakonec jsme prohráli o jediný bod.

Sobotní utkání nám na domácí palubovku přivedlo k odvetě soupeře z Klatov. Náš tým byl velice hladový po úspěchu a od začátku jsme si šli za jasným cílem. Opět jsme si vytvořili jemný bodový polštář, který jsme udržovali celý zápas. I přes menší zaváhání na konci jsme drama nedopustili a soupeři jsme tak oplatili porážku z předchozích dnů.

Nedělní zápas jsme sehráli proti soupeři z Plzně. Soupeř je velice dobře střelecky a individuálně vybavený, takže se dal očekávat těžký zápas. Během utkání jsme ani na chvíli nesklopili hlavu a i ze stavu -13 jsme se dokázali prokousat do vedení v poslední čtvrtině. V koncovce byl soupeř vyspělejší a pohlídal si vítězství o 3 body.

Klukům za všechny 3 zápasy patří obrovský kredit. Jedině takové zápasy jsou odměnou za naši tvrdou práci na trénincích.

BK Klatovy - Slavoj BK Litoměřice - 66:65 po prodloužení

Slavoj BK Litoměřice - BK Klatovy - 63:54

Slavoj BK Litoměřice - TJ Lokomotiva Plzeň - 83:86