Junioři ukončili sezónu dvěma výhrami

Poslední hrací víkend mají za sebou naši extraligový junioři. Se sezónou 23/24 se rozloučili vítězně, když v domácích zápasech porazili oba své ostravské soupeře. Zhodnocení posledních dvou výkonů pro Vás připravil trenér dorostenců Honza Dvořáček.

V posledních dvou kolech extraligy U19 nás čekali soupeři z Ostravy.

V sobotu k nám zavítali svěřenci trenéra Patrika Smažáka, kteří se prezentují velmi tvrdou a fyzickou hrou – především jejich podkošový hráči. Od začátku utkání bylo zřejmé, že nejen my, ale i náš soupeř chce v posledním vzájemném duelu uspět.

Ačkoliv jsme si v průběhu prvního poločasu vybudovali jednociferný náskok, věděli jsme, že urputní Snakes zbraně jen tak nesloží. Relativně dobře jsme bránili v dolním postavení, takže jsme náš plán z části naplňovali. Kde jsme opět pokulhávali byla obrana středního rozehrávače Lukáše Smažáka, který nám prakticky v každém zápase komplikoval život svou dominantní hrou 1v1 a skvělou střelbou po driblinku nejen ze střední vzdálenosti, ale také zpoza trojkového oblouku. K jeho vysoké efektivitě v útoku pak ještě trenér soupeře naordinoval zónu 3-2, proti které jsme se velmi těžko prosazovali.

Ačkoliv se Snakes v poslední čtvrtině utkání dostali do mírného náskoku, zpět do hry nás dostávala nad očekávání dobrá úspěšnost střelby za tří body. Když si v poslední čtvrtině 6 vteřin do konce utkání soupeř vzal time-out (skóre 69:67 z pohledu Litoměřic), očekávali jsme, že veškerá pozornost bude na hru 1v1 již zmíněného rozehrávače. Chtěli jsme ho hned po převzetí míče zdvojit, což se nám nepodařilo a lídr ostravských tak vystřelil velmi těžkou, daleko nosnou střelu, která včas propadla košem... naštěstí pro nás rozhodčí avizoval přešlap, takže dva body znamenali srovnání skóre a dalších pět minut hrací doby. Šli jsme tak do prodloužení, ve kterém jsme už byli šťastnější a nakonec jsme zvítězili 77:74.

Do nedělního utkání s NH Ostrava jsme vstoupili vlažně a bez zápalu. V každém aspektu hry nás soupeř přehrával. Agresivní obrana, která nám dělala veliké potíže, lepší pohyb míče, aktivita ve hře do koše (pouze 8 vystřelených trojek NH za celé utkání!) a přímočarost a jednoduchost ve hře 1v1. Právě díky tomu Ostrava vyhrála tři ze všech odehraných čtvrtin. Po třech hracích periodách náš soupeř tedy vedl 61:49.

Do poslední čtvrtiny však naši hráči sebrali všechny zbylé síly a zamkli soupeře tvrdou a konzistentní obranou (za celou čtvrtou desetiminutovku jsme dovolili pouhé 3 body). K tomu jsme přidali pár důležitých trojek, které nás katapultovali do vedení, jež jsme až do konce utkání dokázali udržet a zaslouženě zvítězit 72:64.

Určité zadostiučinění jsme tak našim fanouškům dopřáli alespoň v posledních dvou zápasech. Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří nás navzdory nepříliš podařené sezóně neustále podporovali a stáli při nás!