Áčko opět prodloužilo vítěznou sérii...

A co na to předseda klubu Pepa Mayer?....

"Stále neporažený ligový tým mužů odjížděl v pátek do Plzně ke svému dalšímu utkání s cílem prodloužit svou neporazitelnost. Dobře však víme, že nějaká ta prohra musí přijít, ale zatím hrajeme to, na co máme i s problémy, které nás, tak jako ostatní týmy, potkávají. Těmi problémy jsou především zranění a jejich léčení a následná rehabilitace. Sem patří zejména hráči Míša Šotnar, Honza Maděra a Jakub Zbroj. Nějakou tu rýmičku bereme jako krátký odpočinek před další ligovou bitvou. Náš tradiční soupeř Lokomotiva Plzeň má v této sezóně tak trochu herní problémy, které plynou z obměny hráčské základny. Proto jsme si na Plzeň docela věřili.

Utkání pro nás nezačalo dobře... 4 zbytečné ztráty a několik problematických faulů nás za stavu 2 : 10 donutilo k oddechovému času, abychom se trochu zkoncentrovali. To se trenéru Tomáši Eisnerovi podařilo a vývoj první čtvrtiny se začal pomalu otáčet v náš prospěch. Čtvrtinu zakončil efektní střelou za tři body se zazněním sirény Johan – Jony Haiblik a upravil stav čtvrtiny na 15 : 17.

Druhé dějství se začalo odehrávat vyrovnanou upracovanou hrou obou týmů, kdy jsme zlepšili obrannou činnost a tak, jako ve všech předchozích utkáních jsme byli lepší na doskoku. Jony pokračoval ve svém skvělém tažení na soupeřův koš, i když téměř celý týden promarodil. Do šaten jsme odcházeli za stavu 25 : 33.

Třetí dějství začalo rychlou střelou Žampiho za tři body, což předznamenalo i další vývoj utkání, které jsme si nechtěli nechat vzít. Dalším, opět efektním zakončením se v osmé minutě hry předvedl Jony, který únikem z pravé strany smečí „zbořil“ soupeřův koš. Zvýšit náskok na více než 6 – 8 bodů se nám nedařilo, navíc před koncem čtvrtiny jsme vyprodukovali dvě ztráty. I přes to skončilo třetí dějství za stavu 45 : 53.

Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s odhodláním nepustit vývoj utkání z ruky, což se nám podařilo hned od počátku, kdy Honza Dvořáček vypíchl soupeři míč a pohodlně zavěsil za další dva body. I když naše střelecká potence s výjimkou Jonyho, doplněná Honzou Dvořáčkem a Pavlem Gruntem nebyla taková, jako v předchozích utkáních, větší touha po vítězství hrála v náš prospěch. Co však šlechtilo tentokráte náš tým byly trestné hody, které nejsou zrovna naší silnou zbraní. Tentokráte tomu bylo naopak, a jak je vidět z konečného výsledku, staly se součástí našeho vítězství 58 : 69 bodům."

Střelci utkání – domácí : Aušprunk 12, Winter 10, Karlíček 8, Skalička 8, Zeman 8, Klička 6, Honomicl 3, Rozsypal 3

Hosté : Haiblik 20, Grunt 11, Dvořáček 10, Karlovský 8, Ježek 8, Žampach 5, Šteffel 5, Slunéčko 2