Áčko ve vypjatém zápase skolilo Slavii!

Předseda klubu Josef Mayer k pátečnímu utkání:

"Páteční třetí kolo I.ligy mužů mělo zvláštní náboj, neboť k nám přijel aspirant na postup do Kooperativy, tým SK Slavia Praha. Tento tým je složen většinou z hráčů, kteří nejvyšší soutěž ještě nedávno hráli, a ze dvou amerických slušně hrajících hráčů Parka a Bradleyho. Ke kmenovým hráčům patří taktéž ještě nedávný hráč Nymburka a kapitán reprezentace Pavel Pumprla, který je hlavním tahounem týmu Slavia Praha. Trenér Eisner na posledním tréninku důsledně rozebral herní situace hostů, připravil náš tým na těžké utkání ve vysokém tempu. V přípravě na sezónu jsme se Slávii sehráli dvě utkání, která jsme prohráli. Utkání bylo pikantnější ještě o skutečnost, že jej navštívil bývalý prezident republiky Václav Klaus se synem Václavem, který má v týmu hostí syna Jakuba.

Utkání začalo ve vysokém tempu, které nepolevovalo až do poslední vteřiny. Náš tým, povzbuzen dvěma předchozími výhrami v soutěži, se docela tvrdě hranému utkání rychle přizpůsobil a zejména v obranné činnosti soupeři nedaroval žádný prostor. Výškově byly oba týmy vyrovnané a boj pod oběma koši probíhal opravdu na hraně ostří. Naší výhodou byla možnost rotace většího počtu hráčů než u soupeře, při tom každý z hráčů, který nastoupil si plnil své povinnosti přesně podle pokynů trenéra Tomáše Eisnera. Že půjde o vyrovnanou partii až do konce utkání se potvrdilo v poločase, který skončil za stavu 40 : 39. Nástup do třetí čtvrtiny byl ze strany našeho týmu opravdu famózní, skvělou střelbou jsme odskočili soupeři o 10 bodů. Po oddechovém čase soupeře se utkání opět vyrovnalo a do poslední čtvrtiny utkání jsme vstupovali za stavu 61 : 58. Poslední čtvrtina byla vrcholem celého utkání. Podařilo se nám několika tříbodovými koši opět odskočit soupeři o 7 bodů, kdy do konce utkání zbývaly tři minuty. To jsme již začali věřit, že bychom mohli dosáhnout na třetí vítězství v řadě. Nervózní závěr utkání, kdy soupeř se za cenu faulů snažil zvrátit stav utkání po trestných hodech rychlými přechody do útoku a střelbou ze tříbodové vzdálenosti se mu již jen podařilo korigovat výsledek utkání na konečných 83 : 81 bodům.

Koho pochválit za vítězství? Byl to opravdu skvělý týmový výkon, kdy jsme v obranné činnosti udrželi našeho soupeře pod kontrolou a zejména souboje Šimona Ježka s Pavlem Pumprlou byly opravdu hodně ostré, minimum chyb v útočných činnostech a chytrá rozehrávka Jana Dvořáčka a Marka Slunéčka dávala vyniknout střelcům Adamu Žampachovi, Janu Maděrovi a Janu Karlovskému.

Tým, jako celek prokázal vysokou míru vyspělosti a jeho současná skladba mladých a starších hráčů jej nyní pasuje do role mírného favorita v I. lize mužů. Lze si jen přát, aby v týmu vydržel bojovný duch, vyhýbala se mu zranění a přinášel do řad svých fanoušků skvělé sportovní zážitky.

Hrajme slušný a pohledný basketbal!"


ČLÁNEK V LITOMĚŘICKÉM DENÍKU:

https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/dvoracek-dostal-paradni-darek-slavoj-slozil-dalsiho-favorita-na-postup-20211004.html?fbclid=IwAR3Zk1eeKkou6lLbRU2Ngi7BGNYwMLIUbP5xDj2lqqJNo1yzX2xhtoUjLkg


Průběh utkání : 17 : 17, 40 : 39, 61 : 58, 83 : 81


Střelci utkání – domácí : Žampach 19, Karlovský 16, Maděra 15, Ježek 13, Zbroj 7, Dvořáček 5, Slunéčko 4, Haiblík 3, Grunt 1


hosté : Bradley 18, Novotný 17, Park 16, Pumprla P.,15, Jelínek 5, Pumprla R. 4, Bernáth 4, Nehyba 2