Áčko z posledních dvou zápasů 1:1...

V posledních dvou utkáních jsme nastoupili proti soupeřům z čela tabulky... vyrovnaný zápas proti Chomutovu jsme zvládli, oproti tomu utkání na Slavii nedopadlo podle našich představ. Tato dvě klání zhodnotil předseda klubu Josef Mayer:


"Odložené utkání 6. kola I. ligy basketbalu mužů v Chomutově bylo v podstatě derby o lepší umístění v ligové soutěži. K utkání jsme přistoupili s cílem vyhrát jej a odpoutat se od čtvrtého, nepostupového místa v druhé části soutěže. Sem postupují z každé skupiny 3 týmy, které budou bojovat o konečné umístění v první lize. První tým má potom právo vyzvat poslední tým KNBL o postup do této soutěže.

Utkání mělo svůj zvláštní náboj a zejména nejlepší střelec i hráč Chomutova Nestor Bojko se střelecky činil a držel tým Chomutova neustále na dostřel našeho týmu. Napětí v hale se dalo krájet až do konce utkání, kdy jsme se stali šťastnějším týmem a posledními čtyřmi body jsme se v posledních vteřinách utkání stali jeho vítězi v poměru 67 : 71 bodům. Možná zbytečně tvrdé utkání se mírně vymklo z rukou rozhodčím utkání, kdy některé zákroky byly na hranici regulérnosti a hrozily zraněním hráčů, což není nikdy dobře.


Levharti Chomutov – Slavoj BK Litoměřice

67 : 71

( 25 : 23, 35 : 38, 55 : 62 )Páteční 13. kolo ligové soutěže bych raději nehodnotil. Náš soupeř, který patří k favoritům celé soutěže I. ligy má velmi vyrovnaný tým hráčů, který bude aspirovat na postup do KNBL V domácím utkání jsme sice uštědřili první porážku ( 83 : 81 ), nicméně jsme věděli, že utkání na domácí půdě bude pro nás velmi těžké. Domácí tým Slavie pohodlně navyšoval skóre utkání, velmi dobře bránil, střelecky se mu dařilo a podle toho utkání i dopadlo. Naše porážka o 50 bodů není ničím omluvitelná. Přesvědčili jsme se, že základem dobrého výsledku je pozorná a dobře organizovaná obranná činnost,

kterou náš soupeř na rozdíl od nás zvládal skvěle. Taktéž rychlý přechod na útočnou polovinu a vytváření pozic pro střelbu z perimetru i z pod koše a úspěšné doskoky v útoku i v obraně byly silnou zbraní soupeře. Nedá se nic dělat, bojujeme dál, a to s vědomím, že základy dobrého výsledku jsou jen a jen v tréninku."


SK Slavia Praha – Slavoj BK Litoměřice

95 : 45

( 23 : 17,54 : 28, 68 : 34 )