Basketbaloví žáci U15 zahájili sezónu

Na úvod žákovské ligy se naši borci střetli s týmy Slaného a BA Sparty Praha. V obou utkáních dokázali zvítězit a vykročili tak úspěšně za postupem do extraligy. Tu si od ledna zahrají čtyři nejlepší celky základních skupin.

BK Slaný : Slavoj BK Litoměřice 52 : 98

Do sobotního utkání jsme vstoupili s obrovskou energií a soupeře přehráli již v první čtvrtině rozdílem 20 bodů. Poté jsme polevili, poněvadž jsme neměli dostatek sil aplikovat velmi fyzicky náročný styl z úvodu utkání i po zbytek zápasu. I přesto jsme dokázali zvítězit poměrně vysokým rozdílem, kdy si dostatečný počet minut odehráli všichni hráči.

BA Sparta Praha : Slavoj BK Litoměřice 59 : 61

V nedělním utkání nás soupeř překvapil svoji aktivitou jak na obranné, tak útočné polovině. Naši hráči vytvářeli příliš mnoho ztrát a v obraně nedokázali řešit jednoduché obranné kombinace. Naštěstí se po tragickém prvním dějství hra zlepšila, a to především na obranné polovině. Druhý poločas už se zdálo, že máme otěže utkání ve svých rukou a zápas dovedeme do vítězného konce. Bohužel soupeř, který byl fyzicky lépe připraven, začal utkání otáčet a minutu před koncem se dostal do jedno bodového vedení. Naši hráči naštěstí nesklopili hlavy a utkání otočili zpět ve svůj prospěch.

Můžeme se tak radovat z výsledků, předváděna hra však příliš optimismu nepřináší. Pokud budeme chtít splnit náš cíl, kterým je postup na MČR, čeká nás ještě mnoho práce především na tréninku.

Honza Šotnar