​Basketbalisté Slavoje zahajují další soutěžní sezónu

Další, v pořadí již sedmdesátou první basketbalovou sezónu, zahajují basketbalisté Slavoje. Čtyři čtvrtá místa v celostátních soutěžích v uplynulé sezóně byla sice velmi pěkná, ale sáhnout si na medaili je ještě lepší. Na pocity před zahájením sezóny jsme se zeptali hlavního trenéra Sportovního centra mládeže Jana Šotnara.

Soutěžní sezóna vám pomalu začíná, na co se v ní můžeme těšit?

Následující sezóna již vlastně začala v minulém týdnu, kdy jsme odehráli dvě vítězná utkání v kategorii U15 v Praze na Spartě a ve Slaném a obě jsme vyhráli. Mám pocit, že jsme udělali v přípravě více, než v předchozích letech. Je to vidět i v rozehranosti jednotlivých kategorií. Do tréninku jsme zařadili i speciální atletickou přípravu, která výborně posloužila jako rozjezd do basketbalového tréninku.

Budou ve vašem klubu opět startovat i další hráči, kteří přicházejí do SCM jako posily ze severních Čech?

Bude to stejné, jako v uplynulé sezóně. Znamená to, že přijde 12 hráčů, kteří se budou pohybovat napříč soutěžemi podle svého věku. Zároveň budou k dispozici i svým mateřským klubům v nižších soutěžích. Dva hráči se dokonce přistěhovali do Litoměřic, kde navštěvují gymnázium a zároveň tak mohou absolvovat veškerou přípravu i zápasy extraligy v U17. Jsme rádi, že jsme se dokázali domluvit s jejich rodiči, ale je to pro nás i velký závazek, abychom se o hráče dokázali postarat.

Jaké výsledky očekáváte v nadcházející sezóně?

Zatím se mohu pouze domnívat, protože jsme na začátku soutěžního období. Jsem přesvědčen, že budeme opět na špici celostátních soutěží v U14, U15 i U17. Otázkou je, jak se bude vyvíjet extraligová soutěž v U19, kterou jsme postavili s Chomutovem z hráčů, kteří u nás v uplynulé sezóně odehráli úspěšně extraligu U17.

Jaký je stav ligového týmu mužů?

O tom by měl hovořit trenér Eisner, ale z pozice hráče mohu potvrdit, že základní osa týmu Saša Novák, Adam Žampach, Honza Dvořáček a Marek Slunéčko se zcela uzdravila a je připravena na ligové boje. Zůstal pivot Martin Klimeš, střelec Martin Bašta, můj bratr Michal, který přestoupil do Ústí, ale bude nám k dispozici, do týmu se zapracovává Martin Bambas, z Děčína bude hostovat Filip Kroutil, reprezentant v U20, a co mě jako trenéra obzvláště potěšilo, je skutečnost, že moji svěřenci, kterým je 17 let, Martin Klouda, Jan Karlovský, Jakub Seifert a Dominik Kynzl se stali mými spoluhráči. To, jak se zatím projevovali v tréninku i v přípravných utkáních, bylo velmi nadějné. Na jaře jsme řešili otázku, kolik budeme mít hráčů, nyní budeme řešit otázku, jaká bude sestava týmu pro každý zápas. Je to pro trenéra lepší varianta, než hráče na lavičce hledat.

Kdy uvidíme litoměřické „áčko“ v domácím prostředí?

Bude to už tuto neděli tradičně v 16:00 hodin v hale 6. ZŠ, kdy na domácí palubovce přivítáme jihočeský Písek. Chceme zvítězit a zahájit tak vítězné tažení celou první ligou. Budeme rádi, když všem našim týmům budete držet palce a přijdete se na nás podívat.