Další úspěšný víkend Slavoje!A tým přehrál v nedělním utkání po dramatickém utkání Lokomotivu Plzeň 64 : 54 a spolu s Hradcem Králové vévodí čelu 1. ligy mužů. Také hráči U19 si poradili v nedělním utkání s BK Děčín 88 : 57. Zeptali jsme se trenéra Martina Markvarta, jak je s výsledkem spokojený. ,,Dnes jsme předvedli velmi dobrý výkon, okořeněný vysokou úspěšností střelby. V utkání jsme zaznamenali 10 úspěšných trojek. Do hry se dostali všichni hráči a mohli jsme tak hrát ve vysokém tempu po celé utkání."

V mini-kategoriích Slavoj také nezahálel. Tým U13 si poradil s Kondory Liberec. V domácím dvouutkání přehrál soupeře ze severu 65 : 30 a 54 : 42. ,,V prvním utkání jsme se mohli opřít o výbornou obranu, která dělala soupeři velké problémy. Nasazení z prvního utkání jsme však nedokázali udržet a v druhém klání jsme tak hráli s Libercem vyrovnanou první půli. Poté jsme ale opět zabrali a vítězství si nenechali ujít," zhodnotil zápasy Štěpán Hanzlík.

Zatím ,,nejúspěšnějším" týmem Slavoje je tým U11, který jako jediný neokusil v letošní sezoně hořkost porážky. Po výhrách nad BK Teplice a Děčínem B drží s bilancí 4-0 první místo z 16 týmu v severočeské oblasti. ,,Výsledky v této kategorii jdou malinko stranou, ale samozřejmě jsme rádi, že kluci se drží na vítězné vlně. Pro nás je nejdůležitější, že kluků je velký počet, basketbalem se baví a neustále zlepšují své dovednosti. Pořádané nábory společně s projekty jako Basketbal do školek a Basketbal do škol tak splňují svůj účel. Myslím, že směr, kterým jsme se v mini-basketbalových kategoriích jako klub vydali, je více než pozitivní a dělá nám větší radost, než vítězství v samotných utkáních," řekl Jan Šotnar.