Muži „B“ udrželi domácí neporazitelnost

30.11.2016

Druholigové mužstvo o víkendu přivítalo na své palubovce soupeře z Benešova a Kbel. Basketbalisté Slavoje na domácím hřišti nezaváhali a připsali si dvě důležité výhry. Udrželi si tak domácí neporazitelnost v této sezóně a protáhli vítěznou šňůru jíž na šest zápasů.

Sobotní zápas proti soupeři z Benešova zahájil tým Litoměřic aktivně a první čtvrtinu vyhrál o pět bodů. Hosté nedokázali reagovat na rychlé litoměřické protiútoky a skvělou hru Jakuba Zbroje, který konto soupeře zatížil celkově 27 body. Třemi tříbodovými zásahy se blýskl Kynzl.

Litoměřice si celý zápas držely soupeře na dostřel deseti bodů, v poslední čtvrtině však zápas zdramatizoval Malý, který se dokázal z velice těžkých pozic prosadit proti litoměřické obraně a hosté se rázem dostali na dostřel pěti bodů. Slavoj však tlak soupeře ustál a připsal si výhru 83:77.

Slavoj BK Litoměřice „B“ – BC Benešov 83:77 (21:16, 43:32, 67:51)

Sestava a střelci: Zbroj 27, Zych 12, F.Němec 10, Kynzl 9, Vakrčka 8, Štěpánek 6, Maxa 5, J.Němec 3, Hanzlík 3 – Malý 26, Kožant 16, Fulín 9, Valenta 9, Vondráček 9, Proskovec 6, Bednář 2.

Do nedělního zápasu vlétli domácí basketbalisté po hlavě a svého soupeře jíž v prvním poločase přehráli rozdílem třídy 45:15. Velkou zásluhu na vysokém vedení měl Vakrčka, který soupeře v úvodu zasypal deseti body v řadě. Litoměřičtí rychlící Zych se Zbrojem pro změnu těžili z obrovského přehledu Štěpánka, který své spoluhráče posílal do rychlých protiútoků na míru přesnými přihrávkami. Slavoj si pohlídal vysoké vedení a nakonec dokázal zvítězit o 29bodů.

Slavoj BK Litoměřice „B“ – Sokol Kbely 75:46 (19:8, 45:15, 63:27)

Sestava a střelci: Vakrčka 18, F.Němec 11, Štěpánek 9, Zbroj 8, Kynzl 8, Zych 7, J.Němec 6, Reiser 3, Maxa 3, Hanzlík 2 – Švidráň 14, Šťastka 9, Kulíšek 8, Papež 7, J.Hanzlík 5, Ertelt 3.

Další víkend 10 - 11. prosince čeká na svěřence trenéra Havlovce derby s ústeckou Slunetou. V sobotu Slavoj hraje na hřišti soupeře a v neděli bude obhajovat domácí neporazitelnost v hale Na Kocandě.