Sršňům odešla střelba. To Slavoj potrestal

5.12.2016

Písek – Neúspěšnou sérii konečně zastavili. Basketbalisté litoměřického Slavoje si do prvoligové tabulky připsali dva body po víkendovém vítězství v Písku 75:63.

Jihočeši měli vlažnější začátek a dvakrát museli v úvodní čtvrtině dohánět sedmibodové manko. To se domácím podařilo a po poločasové přestávce se dokonce v nadějném nástupu ocitli oni, když dokázali nastřádat osm bodů k dobru. Od té doby ale přesněji stříleli hosté, kteří se ve 28. minutě znovu dostali do vedení – a už ho nepustili.

Sršni živili naději na úspěch do poloviny závěrečné desetiminutovky. Poté však i kvůli dřívějším zranění dvou rozehrávačů (Běle, Gareis) domácím přestal fungovat přechod do útoku a naprosto odešla střelba.

V neděli 11. prosince hraje Slavoj doma od 16 hodin se Sokolem Pražským.

Sokol Písek Sršni – Slavoj BK Litoměřice 63:75 (12:14, 34:31, 49:51)

Body a sestavy: Šlechta 16, Duda 11, Janda 8, Gareis 7, Musil 7, Běle 5, Hušek 5, Špičák 3, Hejda 1, Jirsa – Zbroj 20, Klimeš 18, Slunečko 12, Dvořáček 10, Šotnar 9, Žampach 4, Bambas 2, Karlovský, Klouda, Novák, Seifert. Střelba 3 b.: 25/7:35/11. Střelba 2 b.: 37/16:31/15. TH: 20/10:24/12. Doskoky: 42:46. Chyby: 20:20. Rozhodčí: Kovačovič, Vošahlík. Diváci: 80.