U17 končí před branami playoff


Litoměřičtí kadeti v posledních dvou kolech vítězství nepřidali, když podlehli Sokolu Pražskému a USK Praha. O jedno vítězství jim tak utekl postup do playoff.

Komentář trenéra Jana Šotnara:

Po dvou úspěšných sezónách v této kategorii jsme poprvé nesplnili předsezónní cíl jež byl postup mezi nejlepší osmičku. Tým, kterému nechyběla snaha a bojovnost doplácel během sezóny na svůj výškový handicap. Každé z 22 utkání, které jsme odehráli nás soupeř jednoznačně přeskákal na doskoku a ovládal podkošový prostor. Sezónu doprovázela také zranění. Matěj Anderle odehrál pouze 4 utkání díky přetrhaným vazům v koleni, Martin Kala skončil v polovině sezóny kvůli zlomenému zápěstí, Adama Klepače trápili po většinu soutěže bolesti zad a z dalších zdravotních důvodů vynechali důležitá utkání Kuba Trusina, Matěj Šestina a Honza Nožička. Klukům bych přesto rád poděkoval, poněvadž i přes nepostup do playoff mám ze sezóny dobrý pocit a to z více důvodů.

1)Trusina, Radimský, Hošek, Nožička, Šestina, Bohuslav jsou všichni hráči ročníku 2001, tudíž budou moci hrát v této kategorii i příští rok. Jako jediný tým v extralize jsme takto využívali mladých hráčů a jsem přesvědčen, že se nám toto úsilí v příští sezoně vyplatí.

2)Erik Klepač a Jakub Trusina se dostali do širších výběru reprezentace svých ročníků.

3)Díky tréninkům a náročnému programu jsme se posunuli jak v basketbalových dovednostech tak celkově v basketbalovém vývoji jedince.

4) Výborná parta - i přes prohry a nezdařená utkání kluci drželi vždy při sobě.

5) Rodiče- podpora rodičů během sezóny byla opět výborná a rodiče ročníku 2000 a 2001 opět ukázali, jak má vypadat vztah rodič-klub.

Nezbývá nic jiného než vyrůst, zesílit a připravit se opět na souboj s těmi nejlepšími :-)