Tuto sobotu finále 2.ligy !!!

Ve třetí nejvyšší basketbalové lize působí litoměřický „B“ tým jíž čtvrtou sezónu. Poprvé se však svěřencům Tomáše Havlovce podařilo postoupit mezi šestici nejlepších mužstev. Druhá liga se hraje celkem ve třech skupinách a pouze první dva celky z každé skupiny postoupí do vyřazovacích bojů. Slavoj ve skupině A obsadil po základní části druhou příčku a předem daný los mu určil jako protivníka vítěze moravské skupiny. Skupinu C vyhrál tým Valašského Meziříčí, první zápas v playoff litoměřičtí tedy odehráli na hřišti soupeře. Valaši zahájili zápas ve vysokém tempu a svého soupeře v první čtvrtině přehráli především v podkošovém území, kde těžili z výškové převahy. Převážně desetibodové vedení si domácí udrželi i do poločasové přestávky. Do druhé poloviny utkání však Slavoj vstoupil velmi aktivně a přinutil soupeře k lehkým ztrátám. Obrat v zápase se podařil v polovině třetí čtvrtiny, kdy se zpoza trojkového oblouku trefil Zbroj, Kynzl a po něm i Hanzlík. Začátkem poslední čtvrtiny se ovšem domácí dokázali bodově dotáhnout na Litoměřice a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Slavoj nakonec dokázal v dramatické koncovce zvítězit 72:70. Sérii na dvě vítězná utkání mohou Slavojáci rozhodnout na domácí palubovce jíž tuto sobotu 1.4 od 16:30. Přijďte proto podpořit litoměřický tým v co největším množství, vaše hlasivky budeme proti statnému valašskému týmu potřebovat.