U14 na závěr extraligy prohra-výhra.

3.4.2017

V sobotním utkání jsme nestačili na fyzicky silnější hráče Pardubic.V poločase jsme prohrávali více než 20bodovým rozdílem, protože výkon pardubických zdobila až nečekaně vysoká úspěšnost střel i z těžkých pozic. Trenér hostů mohl nechat odpočívat nejproduktivnějšího hráče svého týmu a výsledek jsme tak mohli v závěrečném hracím období vylepšit na konečný rozdíl 11 bodů (poslední čtvrtina 19:6).

V nedělním utkání proti BA Nymburk jsme dokázali zvítězit přesvědčivým rozdílem. V naší hře byly vidět častěji než jindy rychlé přechody do útoku, které snaživý soupeř nedokázal zastavit ani fauly a padlo neobvyklé množství košů s faulem s následným proměněným trestným hodem. Bodově vynikli zejména Tomáš Dvořák s Ondrou Chlupsou, pochvalu však zaslouží všichni kluci, kteří divákům v posledním domácim zápase ukázali pěkný výkon. Radost z něj nám zkazilo zranění Jirky Majerika, který nám bude chybět na palubovce na M ČR.

Vyrovnanost a nevyzpytatelnost naší extraligové skupiny potvrzují výhry Jižních supů na palubovkách Tygrů i USK. Zpětně tak velmi oceňuji naši výhru na supím hřišti 73:79 z 19.3.