Slavoj vyhrál 2. ligu mužů

Svojí premiérovou účast ve vyřazovacích bojích playoff 2. ligy zvládli basketbalisté Slavoje „B“ naprosto bravurně a svého moravského soka přehráli 2:0 na zápasy. Soupeř z Valašského Meziříčí přijel do Litoměřic vyrovnat sérii a vynutit si rozhodující utkání v domácím prostředí. Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a s vysokou úspěšnosti střelby z dálky. Slavoj však nepustil soupeře do více jak desetibodového vedení a stále se držel na dostřel.

Stejně jako v prvním utkání dokázal soupeř vyhrát první poločas, tentokrát litoměřičtí ztratili první půli v poměru 39:42. Druhou část zápasu však domácí tým hnaný početnou diváckou návštěvou začal dobrou obranou a soupeř začal chybovat. Nervozita hostujících hráčů se projevila na faulech a Slavoj začal průběh utkání otáčet ve svůj prospěch. Do poslední čtvrtiny vlétli svěřenci Tomáš Havlovce po hlavě a začali soupeře přehrávat. Trojková smršť od Kynzla, Bruzla a Vakrčky strhla vedení na litoměřickou stranu. Zejména s agresivní hrou Petra Vakrčky a Jakuba Zbroje měli hosté velké potíže a své vedení Slavoj postupně navyšoval. Litoměřice si závěr utkání pohlídaly a dokázaly zvítězit 74:66.

Slavoj BK Litoměřice „B“ – KK Valašské Meziříči 74:66 (19:25, 39:42, 56:58)

Sestavy a body: Vakrčka 25(3x3), Zbroj 16, Bruzl 13(2x3), Štěpánek 9, Kynzl 6(2x3), Zych 4, F.Němec 1, Bureš, Břešťán, Hanzlík, Maxa, Reiser – Milič 15, Miloševič 14, Janík 12, Denk 9, Riemer 5, Kročil 4, Kašpar 3, Tajzler 2, Václavek 2, Bezděk.