Slavoj postupuje do Final4

24.4.2017

Muži A postupují do Final4. Do závěrečného turnaje, který se odehraje o víkend 6-7. května v Hradci Králové, postoupil Slavoj již po třetí za sebou. Postup si zajistil díky dvou výhrám ve vyřazovacích bojích nad celkem Basketbal Olomouc. V prvním utkání jsme soupeře dokázali přehrát rozdílem 22 bodů. Soupeř nás však v úvodní čtvrtině zaskočil, když předváděl velmi rychlý basketbal s dobrou obranou. Od druhé čtvrtiny se naše hra začala zlepšovat a do šaten jsme odcházeli s 14 bodovým náskokem. Tento náskok jsme během druhého poločasu udrželi a ujali se tak vedení v sérii 1:0. O dva dny později nás čekala odveta na půdě soupeře. Tým z Moravy navázal na skvělý vstup z Litoměřic a po pár minutách se ujal vedení 10-1. Po oddechovém čase se naši hráči naštěstí uklidnili a začali se na Olomouc dotahovat. Do konce utkání jsme dokázali přibrzdit nejlepšího hráče soupeře Jiřího Dedka a díky trpělivé hře jsme se prosazovali i v útoku. I přes závěrečný nápor domácích jsme dramatický konec utkání zvládli a mohli tak slavit postup mezi čtyři nejlepší celky 1. ligy mužů.

Slavoj BK Litoměřice : Basketbal Olomouc 74 : 52

Body Slavoj : Klimeš 16, Šotnar J 10, Šotnar M 10, Žampach 9, Slunéčko 9, Bambas 6, Novák 5, Bašta 3, Klouda 2, Karlovský 2, Alič 2, Zbroj

Basketbal Olomouc : Slavoj BK Litoměřice 77 : 81

Body Slavoj : Žampach 24, Klimeš 19, Bašta 17, Šotnar M 10, Slunéčko 5, Šotnar J 4, Bambas 2, Zbroj, Karlovský, Klouda