Slavoj skončil na FINAL4 třetí.


Slavoj se vrátil z Hradce Králové na třetím místě. V sobotním utkání čekal na naše hráče mladý tým z Nymburka. Juniorský tým posílen hráči KOOP NBL Svobodou, Dlugošem a Stegbauerem vstoupil do utkání velmi aktivně. Nymburk se dostal díky úspěšným střelám z dálky do mírného bodového vedení, které Slavoj postupně umazával. Utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu a do šaten se odcházelo za stavu 39:35 ve prospěch našeho týmu. Do druhého poločasu vstoupil lépe Slavoj a čtyři minuty před koncem vedl rozdílem jedenácti bodů. Poté trenér Nymburka Beneš naordinoval svému týmu zónovou obranu se zónovým presinkem a tento tah se ukázal jako velmi správný. Slavoj udělal v závěru chyby, které Nymburk dokázal potrestat a dovézt utkání do vyrovnané koncovky. Tu ovládl hráč utkání Dlugoš, který trojkou v poslední vteřině poslal náš tým do bojů o třetí místo.

V nedělním utkání poražených týmů ukázal náš tým větší vůli po vítězství a po velmi dobrém týmovém výkonu přehrál soupeře z Plzně. Slavoj si tak alespoň trochu spravil chuť po hořké sobotní porážce, která znamenala konec nadějí na celkové vítězství v první lize mužů.

Slavoj : BCM Nymburk 77 : 78

Slavoj : Lokomotiva Plzeň 93 : 81

Celkové pořadí FINAL4

1. Sokol Hradec Králové

2. BCM Nymburk

3. Slavoj BK Litoměřice

4. Lokomotiva Plzeň