Víkend ve znamení přípravných turnajů


Hned tři celky našeho klubu absolvovaly během víkendu svá předsezónní klání. Muži se zúčastnili turnaje pořádaného družstvem Košířů (Praha). A týmy U15 a U17 sbíraly cenné zkušenosti na turnaji Grand Prix, který uspořádal Sokol Pražský.

Muži A v sobotu nejprve podlehli domácím Košířům. V neděli si pak v souboji o bronz spravili chuť na nováčkovi 1. ligy ze Sokola Žižkov a obsadili tak 3. místo. Byla to první přípravná utkání a náš tým se v nich musel obejít bez Admira Aliče a Jana Dvořáčka, kteří během víkendu absolvovali trenérský kurz. Dále pak bez Jana Šotnara, který si plnil trenérské povinnosti u U17 a U15 a bez Saši Nováka, který si při čtvrtečním tréninku obnovil zranění kolene. Naopak k týmu se připojil již Pavel Grunt, který bude do Litoměřic hostovat z KNBL.

Celkové pořadí:

1. Basket Košíře 2. Loko Plzeň 3. Slavoj BK Litoměřice 4. Sokol Žižkov 5. BK Kladno

U17 skončili v Praze na druhém místě, když dvakrát vysoko zvítězili a jednou okusili hořkost porážky. V úvodním utkání nestačili na Sokol Pražský, poté si však poradili jak s německým Mnichovem tak se Sršni z Písku. Sokol Pražský a Písek budou patřit v extralize U17 k aspirantům na titul a tak jsme velice rádi za konfrontaci s těmito celky.

Celkové pořadí:

1. Sokol Pražský 2. Slavoj BK Litoměřice 3. Sokol Písek 4. BIS Munchen

U15 se v Praze utkali s Brnem, Pardubicemi a Sokolem Pražským. Po porážkách se Sokolem a Pardubicemi jsme si v neděli vyšlápli na vícemistry MČR z Brna. Každým utkáním se náš herní výkon zlepšoval a doufáme, že nám forma vydrží i příští víkend, kdy sehrajeme první soutěžní utkání na půdě Poděbrad a Pardubic.

Celkové pořadí:

1. Sokol Pražský 2. BK Pardubice 3. Slavoj BK Litoměřice 4. BŠM Brno