Mládež - první polovina soutěží za námi


Litoměřičtí basketbalisté mají za sebou podzimní část sezóny. Pojďme se společně podívat jak si vedly naše mládežnické týmy ve svých soutěžích.

Začínáme celostátní ligou U14, ve které nastupoval náš tým ve skupině C. Náš tým obsadil 5. místo a v novém roce tak bude pokračovat v lize (skupina A). Postup do extraligy byl pro ročník 2004 nereálný, ale pokud porovnáme výsledky tohoto týmu proti severočeským soupeřům z let minulých, můžeme být velmi spokojeni. Třešničkou na dortu stále se lepšících výkonů bylo domácí vítězství nad Ústím nad Labem, které nás v minulých letech v tomto ročníku výrazně přehrávalo.

Skvěle mají rozehraný letošní ročník celostátní ligy U15 starší žáci. Ve velmi náročné skupině B, která byla plná silných týmů (Nymburk, USK Praha, Pardubice, Tygři Praha) dokázali uhrát druhé místo s bilancí 12 výher a 2 porážek. Dvě porážky přišly ještě k tomu v prodloužení proti favoritovi celé soutěže Pardubicím. Kluky čeká v novém roce extraliga, ze které postoupí nejlepších osm celků na Mistrovství ČR. Po výborném podzimu je postup na tento turnaj jasným cílem tohoto týmu.

Naši kadeti jsou zřejmě největším překvapením letošního ročníku extraligy U17. Po polovině soutěže drží čtvrté místo s bilancí 7 výher a 3 porážek. Především vítězství nad Pardubicemi, Nymburkem a Ostravou jsou velmi cenná a zvedla sebevědomí celému týmu. Cíl před sezónou byl postup do playoff mezi osm nejlepších celků. Avšak po velmi dobře odehrané první polovině soutěže se jeví reálná šance skončit na čtvrtém místě a porvat se tak o postup na FINAL-4.

Junioři, kteří přišli během letní přestávky z různých důvodů o šest hráčů základní rotace statečně bojují s elitou v extralize U19. Po polovině soutěže drží prozatím desátou příčku. Cíl týmu zůstává stejný jako před sezónou, zachránit elitní mládežnickou soutěž i pro další sezónu.

Přejeme všem našim týmům hodně štěstí v druhé polovině soutěže. Jsme rádi, že jsme společně s Pardubicemi, Sokolem Pražským, Snakes Ostrava, Prostějovem, Brnem a Nymburkem mezi elitou mládežnických týmů, kteří hrají extraligu U19, U17 a U15.