Junioři i žáci slavili důležité výhry

Během uplynulého víkendu se díky jarním prázdninám odehrála utkání pouze ve starších kategoriích.

Muži cestovali do Zlína ve značně pochroumaném stavu. Z různých zdravotních důvodů chyběli Klimeš, Dvořáček, Klouda, Bambas. Díky finále Českého poháru jsme se nemohli spolehnout ani na služby Kroutila a Grunta. Odcestovali jsme tak v pouhých sedmi hráčích a bez trenéra Eisnera . Do utkání jsme však vstoupili velmi dobře a prvních 15 minut si udržovali mírné vedení. Poté však přišla bodová šňůra domácích a ti odskočili na poločasový desetibodový rozdíl. V druhé polovině začaly našemu týmu docházet síly a soupeř toho využil k navýšení skóre. Poslední čtyři minuty však přišlo něco neočekávaného a náš tým se dokázal díky skvělé trojko palbě dostat na dostřel tří bodů. Soupeř však drama již nedopustil a zvítězil.

Zlín : Slavoj 87:82

Junioři předvedli výborné výkony. V sobotu skvěle vstoupili do utkání s GBA a vedli 17:9 po první čtvrtině. Poté se však začala projevovat síla soupeře, a to především na obranné polovině. Během utkání jsme však nesložili zbraně a bojovným výkonem jsme byli více než důstojným soupeřem pražské akademii. V neděli nás čekalo utkání se soupeřem z naší poloviny tabulky. Vítězství o 21 bodů vypadá jednoznačně, ale průběh utkání tomu vůbec neodpovídal. Týmy se po většinu utkání střídaly ve vedení a až v závěrečné části jsme díky úspěšným trojkám Karlovského, Sichrovského a Bohuslava odskočili na bodový rozdíl, který soupeře dokázal zlomit.

Slavoj: GBA Praha 55:77 Slavoj : Sokol Pražský 79:58

Starší žáci byli malinko rozhození v tréninkovém procesu díky probíhajícím jarním prázdninám. Naštěstí to nebylo znát na předvedených výkonech. V sobotu jsme díky především velmi dobře zvládnutému rychlému přechodu na soupeřovu polovinu určovali tempo utkání. V utkání jsme po většinu utkání dobře hlídali soupeřovu hlavní zbraň a to střelbu za tři body. Díky těmto faktorům jsme soupeře vcelku jasně přehráli. V neděli jsme nastoupili bez Tomáše Dvořáka, Aleše Abrahama a zraněných Ondry Vodičky a Míši Kaly do utkání s lídrem extraligy z Pelhřimova. Po celé utkání jsme drželi se soupeřem krok a až v posledním dějství se projevila soupeřova převaha a došel si pro vítězství.

Slavoj : Jižní Supi Praha 82:50 Slavoj : Pelhřimov 77:84

V pátečním utkání SČL si připsali důležitou výhru chlapi z ,,céčka,, když dokázali v derby přetlačit Slunetu B.

Slavoj C : Sluneta B 70:59