Junioři vezou cenné vítězství z Plzně, Áčko vybojovalo vítězství nad Olomoucí

První domácí utkání v nadstavbové části 1. ligy mužů odehrál náš tým proti týmu z Olomouce. Tým opírající se o hráče, kteří pravidelně nastupují v nejvyšší soutěži KOOP NBL vstoupil do utkání velice aktivně. Agresivní obrana po celém hřišti dělala našemu týmu velké problémy. V útoku se soupeř prosazoval především hrou 1 na 1. V průběhu druhé čtvrtiny se náš tým začal na hru soupeře adaptovat a postupně se na Olomouc bodově dotahoval. Díky šťastné střele z půlky hřiště na konci poločasu jsme skóre srovnali. Druhá půle se odehrávala ve velice vyrovnaném duchu. Soupeři začaly docházet síly a měl problémy s fauly. Náš tým se toho snažil využít a dařilo se mu prosazovat z vnitřního prostoru. Konec utkání patřil našemu družstvu, který mohl slavit první a velmi důležité vítězství v nadstavbové části.

Slavoj : Basketbal Olomouc 86 : 82

Juniory čekaly další souboje v extralize U19. Tento víkend zajížděli do Písku a Plzně. V sobotním utkání v Písku jsme předvedli velmi dobrý výkon na útočné polovině a to i přesto, že klíčový hráč Karlovský nasbíral již v první půli čtyři osobní chyby. Na obranné polovině jsme však nastřádali mnoho chyb a ty nás stály lepší výsledek. V neděli jsme nastoupili k důležitému utkání v Plzni. Houževnatý soupeř dělal našemu týmu problémy především v podkošovém prostoru, kde využíval svou výškovou převahu. Průběh utkání byl velmi vyrovnaný a po třetí čtvrtině svítilo na světelné tabuli skóre 44:44. Na začátku posledního dějství jsme však trefili důležité střely a to nás dostalo do klíčového vedení. V nepříliš hezkém utkání jsme tak zvítězili a poskočili tak na devátou příčku extraligové tabulky.

Písek : Slavoj 82 : 64

Plzeň : Slavoj 59 : 66

U15 mají za sebou domácí utkání, ve kterých předvedli rozdílné výkony. V sobotu se jim příliš nedařilo a soupeř ze Sparty disponující vysokými hráči byl nad síly našeho týmu. V neděli jsme však předvedli výborný výkon proti favoritovi ze Sokola Pražského. Ve třetí čtvrtině jsme vedli již rozdílem 18 bodů , ale soupeř se nevzdal a ke konci utkání se dokázal dostat i do vedení. Úplný závěr však patřil našemu týmu a U15 si tak připsali cenný skalp do extraligové tabulky.

Slavoj : BA Sparta 76 : 78

Slavoj : Sokol Pražský 73 : 69

Muži C prohráli v pátečním utkání na půdě favorita z Loun

BA Louny : Slavoj 85 : 57

U13 zvládli své venkovní utkání v Liberci a dvakrát jasně zvítězili nad soupeřem z LYNX. U11 na turnaji v Teplicích narazili na Děčín a Teplice

a připsali si jednu výhru a jednu prohru