Michal Šotnar - Slavoj v KOOP NBL 1.díl


Michal Šotnar, rozehrávač, ročník 1992, Sluneta Ústí nad Labem

MICHALE, JAK JSI SPOKOJENÝ S VÝKONY SVÉHO TÝMU V LETOŠNÍ SEZONĚ?

Na to, že jsme nově poskládaný tým, jsme podle mého názoru zvládli základní část dobře. Chybělo nám pouze jedno vítězství od postupu do skupiny A1. Cíl jsme bohužel nesplnili, ale v letošní konkurenci a vyrovnanosti KNBL, je 11 výher po základní části slušný výsledek. Takže celkově s výkony můžeme být spokojeni.

V POSLEDNÍCH KOLECH PŘEVÁDÍŠ VELMI DOBRÉ A STABILNÍ VÝKONY, DOZVUKY ZRANĚNÍ KOTNÍKU A RUKY JSOU JIŽ DEFINITIVNĚ PRYČ?

V utkáních mě už žádné zranění nelimituje, i když po náročných utkáních kotník ještě trochu cítím. Ale pomocí speciálních cviků, které cvičím každý den se vše neustále zlepšuje.

V LETOŠNÍM ROCE JSI ZAPOJEN DO NAŠEHO PROJEKTU BASKETBAL DO ŠKOLEK, MŮŽEŠ NÁM POSPAT SVÉ DOSAVADNÍ ZKUŠENOSTI Z TRÉNINKŮ NEJMENŠÍCH DĚTÍ V LITOMĚŘICÍCH?

Tréninky s nejmenšími mě baví. Mám na to vyhrazený čas a to vždy ve čtvrtek ráno. Na tyto tréninky se vždy velmi těším a beru to také jako pomoc svému mateřskému klubu. V neposlední řadě tuto činnost vnímám jako příjemné odreagování od vrcholového basketbalu

MÁŠ ROČNÍ DCERU ELLINKU, JAK ZVLÁDÁŠ OTCOVSTVÍ S BASKETBALEM?

Pro rodinný život je profesionální sport ideální, alespoň je to tak v mém případě. Mimo tréninky a utkání mám hodně času na rodinu. Bydlíme v Litoměřicích, kde mám i zbytek své rodiny a na tréninky do Ústí dojíždím. Vždy se po basketu domů těším a čas strávený s rodinou je pro mě vždy za odměnu. Především když se ve sportu občas nedaří, tak dokážu vypnout a basketbal díky rodině neřešit