Jakub Tůma - Slavoj v KOOP NBL 2.díl

13.3.2018

 

Jakub Tůma, rozehrávač, ročník 1998, USK Praha

KUBO, LETOS MÁŠ ZA SEBOU VSTUP DO NEJVYŠŠÍ BASKETBALOVÉ SOUTĚŽE, JAKÉ JSOU TVÉ DOSAVADNÍ POCITY Z PROBÍHAJÍCÍHO ROČNÍKU?

 

Ze začátku sezony jsem měl upřímně strach, ale časem jsem zjistil, že se není čeho bát. Některé týmy hrají nátlakovější a agresivnější obranu než ostatní. Proti těmto týmům to bylo z počátku těžké, ale už si na tuto hru zvykám. Po pravdě jsem ani nečekal, že budu již letos dostávat tolik prostoru. Jsem za to rád a snad se to bude jen zlepšovat.

 

V DOROSTENECKÝCH KATEGORIÍCH JSI PŮSOBIL VĚTŠINOU JAKO HRÁČ NA POZICI 1, JE TOMU TAK I V DOSPĚLÉM BASKETBALU NEBO SE SPÍŠE PŘEORIENTOVÁVÁŠ NA POZICI MENŠÍHO KŘÍDLA?

 

V dospělém basketbalu je to složitější, je tu větší tlak. Snažím se hrát na pozici 1, ale v některých utkáních alternuji i na křídle.

 

JAKÝ VELKÝ A PŘEDEVŠÍM V ČEM JE PODLE TEBE ROZDÍL MEZI EXTRALIGOU JUNIORŮ A KOOP NBL?

 

Tak rozhodně je přechod do mužské nejvyšší kategorie strašně těžký. Rozdíl je především ve fyzické připravenosti hráčů a jejich zkušenostech

 

V LÉTĚ TĚ ZŘEJMĚ NEMINE FINÁLNÍ NOMINACE NA ME MUŽŮ DO 20 LET, MYSLÍŠ SI, ŽE JE PRO ROČNÍK 1998 REÁLNÝ POSTUP ZPĚT MEZI ELITU Z DIVIZE B?

 

Na loňském ME U20 jsme jako národní tým spadli z elitní divize. V týmu byl velký počet hráčů ročníku 1998 a tak budeme mít společně s trenérem Czudkem velkou motivaci vrátit Českou reprezentaci do divize A.

Please reload