Šimon Ježek - Slavoj v KOOP NBL 3. díl


Šimon Ježek, ročník 1990, křídlo, BK Armex Děčín

ŠIMONE, JAK JSI SPOKOJENÝ S VÝKONY SVÉHO TÝMU V LETOŠNÍ SEZÓNĚ?

Letošní ročník je oproti minulému zase o něco vyrovnanější, začátek soutěže se nevyvíjel zcela podle našich představ, zejména hluboko záporná bilance s týmem pražských sov, jak v lize, tak v nadstavbové části AAC, zabolela. Poslední zápasy základní skupiny ligy i začátek A1 jsme ovšem zvládli na výbornou. Od toho se odvíjí i momentální relativní pohoda v týmu.

JAKÉ JSOU CÍLE DĚČÍNA VE ZBYTKU SEZÓNY?

Cíl je jasný - vydržet konzistentní v našich výkonech, příkladně plnit herní plán, navázat na kvalitní projev z posledních zápasů a přetavit úsilí z tréninků v další výhry, které nám zajistí co nejlepší výchozí pozici pro playoff.

V LETOŠNÍ SEZÓNĚ JSI ODEHRÁL ZŘEJMĚ SVÉ ŽIVOTNÍ UTKÁNÍ V KOOP NBL, KDYŽ JSI KOLÍNU NASTŘÍLEL NEUVĚŘITELNÝCH 7 TROJEK, JAK NA TOTO UTKÁNÍ VZPOMÍNÁŠ?

Na toto utkání budu vzpomínat dlouho, pozitivně a lehce nevěřícně. Že trefím 7 trojek z 9-ti pokusů by mě ni ve snu nenapadlo, ale v tu chvíli bych to trefil snad i poslepu. Je to skvělý pocit, když vzplaneš, věříš si na netradiční palebné pozice a téměř vše skončí košem. V tom tkví naše síla, u nás se může ´zbláznit´ téměř kdokoliv, nemusí to být naši výsostní střelci, na které se soupeř poctivě připravuje, můžou to být bodově subtilněji prosazující se hráči, za poslední zápasy musím vyznamenat Páju Grunta, Lukáše Feštra, kteří zaznamenali 24, resp 25 bodů a vedli nás k důležitým vítězstvím.

TVŮJ MLADŠÍ BRATR KUBA DOSTAL POZVÁNK NA BASKETBALOVÉ NADĚJE A DLOUHODOBĚ PATŘÍ K NEJLEPŠÍM HRÁČŮM SVÉHO ROČNÍKU 2004, STÍHÁŠ SLEDOVAT JEHO KARIÉRU?

Jakub má kvalitně našlápnuto, stojí za tím jednak bezbřehá podpora celé rodiny, která se basketbalem baví, žije jím, dělá jí nesmírně šťastnou a my jsme na to patřičně hrdí. Jsme hrdí na výtečnou práci trenérů, činovníků, kvalitní zázemí klubů, ve kterých máme možnost se pohybovat a basketbalově růst. Jakub je obklopen správnými lidmi, díky basketbalu cestuje, poznává nové kamarády, má spoustu zážitků, je to jeho životní styl. Nasměrovaný je správně, podpory má hojně, pokud nepoleví a bude-li jeho volba basketbalem se živit, bezesporu ho čeká zajímavá kariéra.