Martin Klouda - Slavoj v KOOP NBL 6.díl


Martin Klouda, ročník 1999, křídlo, BK Armex Děčín

MARTINE, LETOS JSI ABSOLVOVAL LETNÍ PŘÍPRAVU S DĚČÍNEM A OKUSIL JSI I PRVNÍ MINUTY V NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽI, JAK HODNOTÍŠ SVÉ DOSAVADNÍ PŮSOBENÍ U VICEMISTRA KOOP NBL?

Působení v tak skvělém celku BK ARMEX Děčín je pro mě splněním jednoho z mých velkých snů, a to zahrát si v nejvyšší basketbalové soutěži v ČR. Poznávám, jak funguje basketbal na profesionální úrovni, jsou tam velké rozdíly, jak v přístupu k hráčům, tak v přístupu trenéra. Je tam skvělá parta a to vše se mi moc líbí a motivuje. Letní příprava pro mě byla velice náročná jak fyzicky, tak časově. Jsem velice rád, že jsem dostal tuto šanci a mohl hrát nějakou tu minutu a pomoci svou hrou týmu a také se představit skvělým fanouškům Děčína.

LETOS HRAJEŠ 4 SOUTĚŽE, ZA DĚČÍN KOOP NBL, ZA LITOMĚŘICE 1. LIGU MUŽŮ A EXTRALIGU JUNIORŮ A K TOMU NASTUPUJEŠ ZA SVŮJ RODNÝ CHOMUTOV V SČL. JAK MOC NÁROČNÉ JE STÍHAT VŠECHNY TRÉNINKY A UTKÁNÍ SE ŠKOLOU?

Náročné to rozhodně je. Jednou týdně se snažím jezdit na trénink do Děčína místo školy. Vše je ovlivněno tím, jestli budeme psát ve škole důležitý test nebo si ho můžu napsat jindy. Zatím to zvládám dobře. Trochu nastíním, jak vypadá můj „pracovní“ týden, jednou týdně trénuji v Děčíně, třikrát týdně v Litoměřicích a jednou v Chomutově. Pak trochu posilovna, no a málem bych zapomněl na tu školu :D. Všichni doma mě podporují a drží mi palce.

V LITOMĚŘICÍCH PŮSOBÍŠ JIŽ ČTVRTÝM ROKEM, NA CO NEJRADĚJI VZPOMÍNÁŠ Z TOHOTO PŮSOBENÍ?

Nejraději vzpomínám na postup do Final4 v kategorii U17, kdy jsme po úspěšných zápasech vyřadili USK Praha a postoupili do Final4, které se konalo v Pardubicích. V Pardubicích se nám nepodařilo ani jednou vyhrát, ale pro mě to byl velký úspěch skončit na 4. místě.

V DOROSTENECKÉM BASKETBALU SE POHYBUJEŠ NA POZICI 3 A 4, JAK JE TOMU V MUŽÍCH A NA ČEM MUSÍŠ PODLE TEBE NEJVÍCE ZAPRACOVAT, ABY SES DOKÁZAL PROSADIT VÍCE V KOOP NBL?

V mužích se pohybuji spíš na pozici 2 a 3, přece jenom na pozici číslo 4 už nedosahuji svoji výškou. Určitě chci zlepšit ballhanding a fyzičnost. Co se týče zlepšování, myslím si, že vždycky je co zlepšovat.