Muži padli s Hradcem v prodloužení, junioři zakončili základní část


Muže A čekal domácí souboj s lídrem prvoligové tabulky s Hradcem Králové. Od počátku utkání mohli diváci v hale sledovat velmi pohledný basketbal, kdy se oba týmy pravidelně střídaly ve vedení. V polovině utkání odcházel Hradec do šaten se sedmi bodovým vedením. Tento stav však domácí začali obracet ihned na úvod druhé dvacetiminutovky. Díky trojkám Zbroje a přesné hře Aliče v podkošovém prostoru se ujali vedení o deset bodů. V závěrečné čtvrtině však přišel tlak hostujícího Hradce a domácí i díky hloupým faulům nechali soupeře bodově dotáhnout. V závěru základní hrací doby měl na ruce vítěznou střelu Američan ve službách Hradce Králové Marquart. Tu, ale neproměnil a tak se šlo do prodloužení. V něm měli více sil hosté a díky trojkám Andrese a Jiříčka dotáhli utkání do vítězného konce.

Slavoj : Hradec Králové 77 : 83 PP

Junioři zakončili základní část domácími prohrami s USK Praha a BA Nymburk. Obě utkání jsme odehráli bez čtyř hráčů základní rotace, kteří chyběli z různých zdravotních důvodů. Zbytek týmu se však semknul a dokázal favoritům vzdorovat. Na obranné polovině jsme převáděli velmi dobrý týmový výkon a na útočné polovině vedl náš tým výborný Karlovský. Základní část jsme tak zakončili 5 výhrami a 17 porážkami. Díky této bilanci skončili junioři na devátém místě extraligové tabulky a nechali tak za sebou soupeře z Liberce, Sokola Pražského a Plzně. S těmito soupeři je teď čekají boje v playout, kdy se započítávají výsledky všech utkání ze základní části. Junioři tak mají velmi dobře vykročeno k udržení extraligové příslušnosti i v příští sezóně.

Foto od Jana Nožičky z utkání juniorů zde: http://foto.nozickajan.cz:88/photo/…

Slavoj : USK Praha 59 : 98

Slavoj : BA Nymburk 63 : 88

Starší žáci mají za sebou výjezd do Brna. V sobotním utkání tahali za kratší konec a prohráli těsně se soupeřem z BŠM Brno. Druhý den naopak předvedli skvělý výkon na útočné polovině a jednoznačně zvítězili na palubovce týmu Tygři Brno.

BŠM Brno : Slavoj 76 : 69 Tygři Brno : Slavoj 71 : 100

Muži C zahájili nadstavbovou část a poprvé v této sezóně prohráli se Slunetou Ústí nad Labem B na svoji palubovce. SČL pokračuje již příští týden a to domácím utkáním s týmem z Děčína.

Slavoj C : Sluneta Ústí nad Labem B 62 : 68

Starší minižáci U13 dvakrát padli v Děčíne. U11 sehráli kvalifikaci o MČR s Ústím a Děčínem na domácím turnaji.

Děčín : Slavoj U13 54 : 14, 59 : 14 Slavoj U11 : Ústí 24 : 73 Slavoj U11 : Děčín 22 : 62