Muži B vypadli v playoff s Vyšehradem a ukončili tak sezónu.


Playoff druhé ligy mužů se hraje na dvě utkání (doma-venku). Pokud si připíše každý tým jedno vítězství, rozhoduje celkový rozdíl skóre z obou utkání. Náš tým v domácím utkání předvedl skvělý výkon a Vyšehrad porazil. Druhý den se mu již tolik nedařilo a Vyšehrad si na své palubovce postup pohlídal.

Slavoj B : Vyšehrad 81 : 72 Vyšehrad : Slavoj B 88 : 58

Zhodnocení sezóny trenérem Tomášem Havlovcem:

,,Po úspěšné sezóně 2016/2017 se sestava pro sezónu 2017/2018 výrazně omladila. Rozpadla se nám základní osa, poněvadž v B-týmu z různých důvodů skončili Štěpánek, Vakrčka, Bruzl a Zych. Rozhodli jsme se tak tým poskládat z mladších ročníků. Úlohy lídra se zhostil Jakub Zbroj. Cíl byl od počátku sezóny jasný a to postup do play-off. Během Vánoc jsme měli bilanci pěti výher a sedmi proher a očekávali návrat některých hráčů ze zámoří. Toto posílení, ale nedopadlo podle představ a tak jsme zbytek sezóny dohráli v původní sestavě. Musím přiznat, že jsem byl překvapen, když jsme si vyřazovací část dvě kola před koncem základní části zajistili.

Mezi klíčová utkání počítám vítězství v Mariánských lázních, které jsme zvládli i přes absenci již zmiňovaného Zbroje. V tomto utkání ho zastoupil výborně hrající Kynzl. Dále pak byla klíčová výhra na palubovce ambiciosního Radotína. Zápasy, které se nám nepovedly, byla určitě obě utkání s týmem z Klatov a Ústí nad Labem. Přišla také utkání, která jsme prohráli, ale výkon nebyl vůbec špatný. Například zápasy s Domažlicemi a Benešovem.

V této sezóně přecházeli někteří hráči z dorostenecké kategorie do mužské a získávali tak první minuty mezi dospělými. Někteří si drželi svůj druholigový standart. Dva hráči se jevili jako přínos do dalších sezón pro A-tým mužů. Byli to Dominik Kynzl a David Bělohlávek. Právě druhý jmenovaný po návratu ze Spojených států patřil k oporám týmu, a to především na obranné polovině a doskoku. Prvně jmenovaný Dominik Kynzl pak svými sebevědomými střeleckými výkony navázal na předešlou sezónu a dorostenecké soutěže. Bohužel o závěr soutěže přišel vinou zranění.

Do play-off jsme tak vstupovali ze sedmého místa proti favoritovi naší skupiny Sokolu Vyšehrad. S tímto soupeře, jsme v základní části dvakrát prohráli. Nicméně jsme posbírali zbylé síly a v domácím utkání jsme soupeře výrazně přehrávali místy až o 23 bodu. Důsledkem již jednou zmiňovaného mládí (neproměněné TH) a malé rotace hráčů jsme, ale utkání vyhráli pouze o 9 bodů. V druhém utkání na Vyšehradu bez lídra týmu Zbroje a s hráči s nedoléčenými zraněními jsme se pokoušeli o zázrak. Ten se ale nekonal, přesto ani v tom to utkání jsme se neměli za co stydět. Do poloviny ¾ jsme soupeři drželi na dostřel, ale poté nám došla energie. Tato dvě utkání byla odrazem celé sezóny, kdy jsme byli prakticky vždy nekompletní a ne vždy se vše podařilo. Přesto jsme předváděli solidní basketbal podpořený bojovností. Celkově tak převládá spokojenost s předvedenými výsledky. Poděkování patří celému týmu : Bělohlávek David ,Břešťan David, Bureš Filip, Hanzlík Štěpán, Kmoch Vít, Kulhánek Ondřej, Kynzl Dominik, Maxa Prokop, Němec Filip, Stys Alexandr, Vakrčka Pet, Zbroj Jakub"