Konfrontace s německou juniorskou bundesligou


O víkendu 2 a 3 června odjeli naši hráči do 18 let na turnaj do blízkých Drážďan. Během víkendu sehráli 4 utkání s týmy z Německa, z nichž některé hrají německou nejvyšší mládežnickou juniorskou soutěž, kterou je Juniorská basketbalová bundesliga. V konečném výsledku se radovali spíše naši sousedi, ale v žádném utkání naši hráči výkonnostně nepropadli a celkově odjížděli z turnaje s dobrým pocitem z předvedené hry.

,, Pro nás byl turnaj skvělým zakončením sezóny a především zkušeností s mezinárodním basketbalem. Není tajemstvím, že basketbal v Německu zažívá v posledních letech obrovský boom a momentálně je právě basketbal sportem číslo dva za fotbalem. Všechna čtyři utkání nám ukázali malinko jiný basketbal než na který jsme zvyklý z domácí extraligy. Soupeři hráli s obrovskou agresivitou a rychlostí. Na obou koncích hřiště byli velmi disciplinovaní a obranné i útočné kombinace nedávali příliš prostor k improvizaci, za to byly velice efektivně řešeny. Naši hráči se vyrovanali a myslím, že mnohdy předčili hráče z Německa v herních činnostech jednotlivce, kdy jsme byli většinou šikovnějším týmem. Obrovský rozdíl byl však ve fyzické připravenosti hráčů. Kromě výšky disponovali německé týmy daleko silovějšími typy hráčů a na rozdíl od nás dokázali odehrát dvě utkání za den ve vysokém tempu. Na obranu našich kluků musím zmínit, že jsme na turnaj odcestovali i se čtyřmi mladšími kluky, kteří budou příští rok hrát teprve kategorii kadetů. Celkově jsem z této konfrontace nadšený a věřím, že pro nás bude turnaj dobrou inspirací a motivací do další sezóny"

HonŠot

Výsledky:

Slavoj : Dresden Titans 60 : 52 (skupina) Slavoj : Young Heroes Bayeruth 39 : 62 (skupina) Slavoj : BiG Gotha 42 : 53 (semifinále) Slavoj : BV Chemnitz 99 60 : 81 (o třetí místo)

Celkové pořadí

1. Bayreuth 2. Gotha 3. Chemnitz 4. Litoměřice 5. Dresden 6. Ústí nad Labem