Honza Dvořáček - hlavní trenér SPS


Novým trenérem našeho Sportovního střediska (SPS), které se zaměřuje na výchovu hráčů do 15 let, se stává Jan Dvořáček. Honza bude společně se Štěpánem Hanzlíkem zkvalitňovat tréninkový proces našich nejmladších baskeťáků a zároveň bude působit jako asistent u extraligového týmu kadetů. Honza Dvořáček působí v Litoměřicích již několik let jako hráč A-týmu mužů. Níže přinášíme krátký rozhovor s naším novým a perspektivním trenérem

Honzo odkud pocházíš a jak si se dostal k basketbalu?

Pocházím z Ústí nad Labem a k basketu mě přivedla mamka v osmi letech na základě náborového letáku. Jaké jsou tvé dosavadní hráčské a trenérské zkušenosti?

Jako hráč jsem své zkušenosti v dorosteneckých kategoriích sbíral v druholigových týmech, jako byl Most, USK Ústí nad Labem či Litoměřice. Následně jsem tři sezóny strávil v Mattoni NBL konkrétně v Ústí nad Labem a současně v 1.lize mužů v Litoměřicích. Jako trenér jsem doposud působil ve svém rodišti v Ústí nad Labem u nejmenších kategorií, kde se nám v sezóně 2017/18 podařilo probojovat na Národní finále. V této sezóně jsem zároveň asistoval Sašovi Novákovi u druholigového týmu mužů USK Ústí nad labem. Kam by jsi to chtěl v trénování dotáhnout?

Aktuálně stanoveným cílem je rozvoj mládeže. Chci před dalším postupem projít všemi kategoriemi tak, abych si ucelil obraz o celkové výchově hráče - přípravkou počínaje a juniorů konče. Následně bych se chtěl propracovat k mládežnickým národním týmům. Určitě přemýšlím i o působení u týmů mužů, ale na to je, jak věřím, stále ještě čas. :) Co rád děláš, když nehraješ nebo netrénuješ basket?

Když se zrovna nevěnuju basketu, tak trávím čas s rodinou nebo aktivně s přáteli. Od malička byl pro mě sport tou nejlepší variantou, jak trávit volný čas, takže mi nejsou cizí ostatní míčové hry, badminton nebo také plavání. Čas od času si také rád něco přečtu, především pak z oblasti science fiction. Jak se těšíš na ,,nové,, působiště z hlediska trénování?

Litoměřice jsou městem s mnoha lákadly a basket je určitě jedním z nich. Jsem rád, že svým působením budu moci přispět k jeho rozvoji a doufejme popostrčit ten neustále zrychlující vlak jménem Slavoj. Těším se na spolupráci s lidmi, kteří ke své práci přistupují zodpovědně a profesionálně, poněvadž trenéry basketbalu v Litoměřicích tak vnímám.