Litoměřické mladé pušky


Hned sedm hráčů do 22 let bude mít v letošní sezóně na své soupisce A-tým Slavoje BK Litoměřice. Všech těchto sedm mladíků prošlo litoměřickým basketbalovým mládežnickým programem. Tito hráči s basketbalem v Litoměřicích začínali již od basketbalové přípravky nebo se k našemu centru mládeže připojili v rámci spolupráce s kluby z oblasti. Většina z nich jsou bývalí i současní mládežnický reprezentanti a v letošní sezóně budete některé z nich vidět na soupiskách týmů KOOP NBL Sluneta Ústí nad Labem a BK Armex Děčín. Právě herní praxe v 1. Lize by měla přispět k rychlejšímu rozvoji těchto hráčů v mužské kategorii.

Ročník 1999 – Martin Klouda, Jan Karlovský, Jan Maděra

Ročník 1998 – Dominik Kynzl, David Bělohlávek, David Žikla

Ročník 1996 – Štěpán Hanzlík

Kromě těchto mladých hráčů by měli zkušené jádro doplnit v případě potřeby i mladíci z juniorské extraligy U19. Ti budou prozatím dostávat větší prostor za B tým ve 2. Lize.

Těmito kroky se klub snaží naplnit strategii, kdy chce zapojit co nejvíce vlastních odchovanců do prvoligového kádru. Zároveň chce do budoucna vytvořit program pro rozvoj hráčů do 23 let. O zbytku sestavy, která je tvořena již zkušenějším jádrem z minulých let vás budeme již brzy informovat.