Trenér Jan Šotnar - Zatím jsme nadmíru spokojeni

Litoměřice - Tři zápasy, dvě výhry. Vzhledem k těžkému losu na úvod soutěže slušná bilance. I přes porážku 63:99 s Jindřichovým Hradcem je zatím spokojený i trenér Litoměřic Jan Šotnar.

Šlágr kola s Jindřichovým Hradcem vám nevyšel, co podle vás rozhodlo?

Určitě kvalita soupeře, který má zkušenost z nejvyšší soutěže a první dva zápasy vyhrál rozdílem třídy. My jsme se na to snažili připravit, bohužel už v první půli jsme dostali šedesát bodů, což je prostě hodně. Také nám chyběl náš nejlepší střelec Jan Karlovský, což šlo určitě znát.

Našel byste i nějaká pozitiva?

Výkon ve druhém poločase. I přesto, že o výsledku bylo prakticky rozhodnuto, hráči to nezabalili a rvali se o co nejlepší výsledek. Nakonec jsme rozdíl udrželi zhruba tam, kde byl o poločasové přestávce, druhá půle tak byla vyrovnaná. Za to hráčům děkuji.

Po třech kolech máte dvě výhry a jednu porážku, jak hodnotíte úvod sezóny?

Jsme nadmíru spokojeni. Čekal nás těžký los, protože jak USK tak Košíře zatím, kromě zápasů s námi, vše vyhrály, takže tato vítězství nás těší. Jindřichův Hradec je silný soupeř, teď nás čeká ještě těžký výjezd na palubovku Písku.

I přesto je ale vaše bilance zatím kladná, je to základ, na kterém se dá stavět?

Samozřejmě, už teď máme i přes těžký úvod dvě vítězství, což je příjemné. Věřím, že až se vrátí Karlovský, budeme ještě silnější a na tyto výkony a výsledky navážeme.