Milan Vaněk - zkušenosti s asijským basketbalem

Milan Vaněk bývalý hráč našeho A-týmu již delší dobu působí pracovně ve světě, kde má na starosti stavění lanových center. Basketbal však hraje dál, momentálně v amatérské asijské soutěži, kde oprášil své basketbalové dovednosti

Milane po dlouhé době jsi nastoupil k soutěžnímu utkání jak se tvému týmu dařilo?

V úvodu nás čekal slabší soupeř, takže jsme zvítězili 85:49. Teď nás čeká, ale těžší soupeř, který teprve prověří kvalitu našeho týmu

Jak jsi se do týmu dostal?

Nedaleko svého bydliště jsem si byl zaházet na koš a odchytl mě zde jeden Belgičan, slovo dalo slovo a během týdne jsem se zaregistroval v týmu, který hraje Stats Sport League do týmu, kde jsme čtyři cizinci a zbytek místní.

Jaká je úroveň soutěže?

Srovnal bych to celkově s naším krajským přeborem, ale rozptyl kvality je zde velký. Ty nejhorší týmy, by nestačili ani na náš přebor :-) na druhou stranu ty top týmy by mohli hrát směle naší 2.ligu. Nejlepší tým v lize se jmenuje Red Barons.

Jaká je tvá role v týmu?

Moje role v týmu je jednoduchá bránit nejlepší hráče soupeře, doskakovat a celkově pomáhat naším klíčovým hráčům. Od bodů skórování a tvoření hry tu máme jiné hráče. Moje kondice mi zatím více neumožňuje :)

Jak jsi k basketbalu dostal?

Basketbal jsem hrál nepřetržitě od svých 6 let až do mých 26, kdy jsem musel skončit kvůli přetržení křížových vazů. Takže dnešní utkání pro mě byla obnovená premiéra po 12 letech. Plánoval jsem si ji až po návratu do Čech s litoměřickým ,,céčkem", ale tahle soutěž na mě musí ještě počkat.

Sleduješ basketbal v Litoměřicích?

Jasně že sleduji a fandím. Jsem pyšný na vás na všechny, jak vám to jde. Jen tak dál.

Milane díky za rozhovor a ať se ti nejen basketbalově daří i nadále