Rozhovor s Adamem Žampachem


Adam Žampach, který v Litoměřicích začíná již svou pátou sezónu, se stal pro tento ročník novým kapitánem našeho celku v 1. lize mužů. Adam je bývalý mládežnický reprezentant ČR a prošel kluby nejvyšší soutěže (Ústí nad Labem, Děčín, Chomutov). Přinášíme vám s ním krátký rozhovor

Adame letos jsi se stal kapitánem A-týmu, změnilo se tím pro tebe něco a už jsi tuto funkci zastával v minulosti?

Zase tolik se toho nezměnilo, cítím trochu větší odpovědnost za výsledky týmu, více se snažím poradit mladým hráčům, kterých máme letos opravdu hodně :) Kapitána jsem dělal naposledy v dorosteneckých extraligách v Ústí nad Labem.

Jak hodnotíš začátek sezóny ?

Vstup se nám povedl. Vyhrát hned první dvě utkání bylo důležité i pro psychiku týmu, protože jsme si vyzkoušeli, že pokud budeme plnit určené pokyny budeme vyhrávat. Potom nás čekal JH, což bude letos tým, který si myslím, že neprohraje jediné utkání. No a zápas v Písku jsme si opravdu pokazili bohužel sami.

Co očekáváš od pátečního utkání s Nymburkem B ?

Myslím si, že to bude velmi podobné utkání jako proti USK ´B´. Mladý běhavý tým, který nám nedá rozhodně nic zadarmo. Ale věřím, že využijeme domácího prostředí a utkání vyhrajeme.

Co dělá Adam Žampach, když nehraje basketbal v Litoměřicích ?

Poslední rok jsem rekonstruoval byt v Ústí nad Labem. Dále společně se Sašou Novákem trénujeme chlapce U14-U15, kteří zaberou také spoustu času. Další volno jsme se snažil trávit se svoji manželkou Šárkou :)

Adame, díky za rozhovor, ať se v pátek daří