Kuba Trusina - Rozhovor ze zámoří


Druhá sezóna čeká Kubu Trusinu ve Spojených státech. Jak se mu daří, jak na sobě pracoval v létě a další informace o Jakubově působení v USA se můžete dočíst v následujícím rozhovoru

Jakube, čeká tě druhý rok v zámoří, v čem se bude podle tebe lišit od úvodní sezóny?

Tak asi hlavním rozdílem bude, že jsem se posunul o kategorii dál z Freshmanu do Junior Varsity a Varsity. Jedná se o výrazně fyzicky obtížnější kategorii. Především soutěž Varsity je herně agresivnější a výkonově náročnější.

Kdy ti začala sezona a jaké jsou ambice vašeho týmu?

Trénujeme už od srpna, kdy jsme se zaměřovali hlavně na kondici a na fyzickou připravenost. Tyto tréninky jsme většinou trávili ve školní posilovně, do které chodili i sportovci z baseballu nebo amerického fotbalu. Posilovna byla samozřejmě velmi dobře vybavená. Každý týden jsme strávili okolo 5 hodin v posilovně a 4 hodin na hřišti. Nyní tréninky rozšiřujeme i o soboty. Co se týče zápasu, tak oficiálně první zápas máme za 3 týdny. Ambice našeho týmu jsou porazit rivaly ze stejného města Columbus East High School a dostat se co nejdál v play-off.

V létě si strávil nějaký čas v Čechách, jak jsi prázdniny užil, a jak byla tvoje prázdninová náplň?

V Americe nám prázdniny začali již 1. června. Celý červen se zde hraje tzv. Summer League. Systém je plánovaný formou turnajů. Hraje se každý druhý den v jiném městě. Každý turnaj se skládá ze dvou až tří zápasů. Jelikož jsem hrál za dvě kategorie, občas na mě vycházelo i 4 – 5 zápasů za turnaj. Po skončení jsem okamžitě přiletěl do Čech kvůli kamarádům a rodině. První týden v Čechách jsem nastoupil na basketbalový camp jako trenér. Camp jsem si moc užil. Velmi mě bavila práce s dětmi, která mi dala plno užitečných zkušeností. Moc se těším na další ročník. Další týden jsem jel s rodinou a partou kamarádů do Itálie, kde byl hlavně relax. Poslední dva týdny v Čechách jsem strávil hlavně s kamarády. To jsem už začal pomalu s přípravou, chodil jsem běhat abych nevypadl úplně z rytmu. Těsně před odletem jsem se ještě zúčastnil litoměřického “Streetu” 3x3.

4)Zaměřil jsi se na něco speciálně v individuální přípravě?

Mým úkolem bylo nabrat svalovou hmotu, která mi vždycky chyběla. Nabízeli mi plno dietních plánů. Jíst 5x týdně, to samé jídlo bylo na mě moc. Po domluvě s naším fitness coachem jsem přešel raději na proteinové výrobky.

Kdy tě znovu uvidíme v litoměřickém dresu :-)?

Do Litoměřic se zatím basketbalově nepřemýšlím vrátit. Nejdříve, zde chci zkusit basketbalově něco dokázat. Přemýšlím zde o studiu na univerzitě. Pak možná budu zvažovat i návrat do Čech. Samozřejmě stále sleduji, jak si vedou litoměřické kategorie a přeji všem, ať dosáhnou nejlepších výsledku.

Díky za rozhovor Kubo, ať se daří

Díky za rozhovor Kubo, ať se daří