Bravo! Basketbalisté Slavoje zvládli těsnou koncovku v Plzni


Litoměřice – Basketbalisté litoměřického Slavoje zaknihovali šestou soutěžní výhru v letošní sezoně 1. ligy. V 9. kole ovládli duel v Plzni poměrem 82:77 a drží se tak na třetí příčce.

„Je to strašně důležitá a cenná výhra,“ pochvaloval si trenér hostů Jan Šotnar. „Po poslední domácí ztrátě jsme se snad opět vrátili na vítěznou vlnu, může nám to pomoct i před dalším zápasem na USK,“ zmínil přímou bitvu o druhou příčku, která čeká jeho celek už v pátek v Praze.

V Plzni ale Litoměřice nezačaly dobře, úvodní poločas dokonce prohrály o deset bodů. „Byli jsme dost ospalí v obraně, druhá půle byla ale asi to nejlepší, co jsme letos předvedli. Lépe jsme si přebírali hráče, chytl se nám i útok, což nakonec rozhodlo,“ vyjmenoval klíče k úspěchu.

Na rozdíl od jiných duelů, tentokrát táhli Slavoj zejména individuální výkony jednotlivců. Karlovský nasázel 21 bodů, dalších 15 přidal Žampach. „Hráli jsme v užší rotaci hráčů, do obrany jsme potřebovali více mobilní tipy. Třeba pro Adama Žampacha to byl zápas jako dělaný,“ zmínil hostující kouč. „Konečně se chytli i Maděra s Novákem, což nám také dost pomohlo,“ uzavřel.

Více foto na:

https://www.bkloko-plzen.cz/news/1596/434/muzi-a-stale-cekaji-na-domaci-vyhru/

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/bravo-basketbaliste-slavoje-zvladli-tesnou-koncovku-v-plzni-20181119.html