Slavoj přehrál Olomouc


Litoměřice - Litoměřičtí košíkáři zdolali na domácí palubovce Olomouc 77:68 a připsali si první výhru v nadstavbové skupině A1.

Litoměřice – Můj dům, můj hrad. Dobré domácí výkony basketbalistů Litoměřic v 1. lize mužů pokračují i v nadstavbové části. Po porážce ve Zlíně využili svěřenci kouče Jana Šotnara výhodu své palubovky a přetlačili Olomouc 77:68. „Myslím, že proti Olomouci mohli diváci vidět asi nejlepší zápas, který jsme letos odehráli,“ hodnotil domácí kouč s tím, že i soupeř přijel v nabité sestavě. „Přivezli s sebou několik hráčů, kteří hráli ještě ve středu nejvyšší soutěž za Olomoucko na palubovce Ústí,“ vypíchl účast především Marka Sehnala, jenž nasázel 20 bodů. „Nás to ale namotivovalo, kluci se vyhecovali především v obraně,“ popisoval.

Litoměřičtí si udržovali mírné vedení prakticky celé utkání, po každém ze čtyř hracích období měli na své straně mírný náskok. Hlavním strůjcem vítězství byl především takřka bezchybný Filip Kroutil z Děčína, jenž trefil pět ze šesti trojek a zaznamenal 23 bodů. Zdatně mu sekundovala také domácí podkošová opora Jan Karlovský, jenž zapsal ceněný double-double za 12 bodů a 13 doskoků, z nichž šest bylo na útočné polovině. „Těší mě, že jsme dali na náš poměr velké množství bodů z rychlých protiútoků,“ zmínil Šotnar 26 bodů z rychlého přechodu do útoku. „Diváci podle mě viděli kvalitní střetnutí,“ doplnil.

Litoměřice tak sice zaznamenaly první výhru, v poměrně krátké nadstavbové části, kde už zbývají do konce jen čtyři duely. Příliš prostoru na posun v tabulce ale není. „Pro nás je to, proti kvalitním soupeřům, spíše příprava na play-off,“ konstatoval šéf litoměřické lavičky. Jeho celek je šestý, na pátou Olomouc ztrácí dvě výhry. „Zejména zápasy v Olomouci a Prostějově budou těžké,“ dodal k nadcházejícím duelům.

Basketbal, 1. liga, nadstavba:

Slavoj BK Litoměřice – Basketbal Olomouc 77:68 (20:18, 39:30, 54:50) Body Litoměřice: Kroutil 23, Karlovský 12, Žikla, Novák a Žampach po 9, Kynzl 7, Dvořáček 5, Maděra 3. Nejvíce bodů Olomouc: Sehnal 20, Urbánek a Kereselidze 11, Dedek 10. Trojky: 22/7 – 23/6. TH: 14/8 – 21/12. Doskoky: 52 – 43. Diváci: 180.

Autor: Daniel Brzák

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/slavoj-ma-prvni-vyhru-v-nadstavbe-20190216.html