A-tým dotahoval, koncovku však nezvládl


Litoměřice – Basketbalisté litoměřického Slavoje druhé domácí utkání v nadstavbové skupině A1 1. ligy mužů nezvládli. Ačkoliv proti Prostějovu mocně dotahovali místy až 18 bodovou ztrátu, v koncovce nakonec o jediný bod padli.

Duel rozhodla především první čtvrtina, jíž domácí celek prohrál o 15 bodů. „První čtvrtinu jsme totálně zaspali. Soupeř byl opět velice kvalitní a přivezl hráče ostřílené nejvyšší soutěží. My jsme pak celé utkání jen dotahovali,“ potvrdil klíčový aspekt domácí trenér Jan Šotnar.

Zejména ve třetí části ale jeho svěřenci udrželi Prostějov na pouhých 12 bodech, sami jich nastříleli 23 a do poslední desetiminutovky se tak šlo za téměř srovnaného stavu. „Agresivní obranou jsme dostali soupeře pod tlak, musím své hráče pochválit, že utkání nezabalili,“ zmínil Šotnar. „Výborně si vedl David Bělohlávek, kterému utkání opravdu sedlo,“ vypíchl výkon mladíka, jenž se prezentoval 12 body a 7 doskoky. Ani jeho výkon ale nakonec na výhrunestačil.

„V koncovce jsme dokonce i vedli, jenže soupeři uznali technický koš,“ mrzelo domácího kouče. Jeho celek dostal rozdílové body čtyři vteřiny před koncem a reagovat už nestačil.

„Myslím ale, že jinak to byl skvělý zápas s kvalitním soupeřem, který diváky musel bavit,“ uzavřel hodnocení. V dalším kole bude Slavoj hostit Zlín, na závěr hraje dvakrát na Moravě.

Basketbal, 1.liga, nadstavba A1:

Slavoj Litoměřice – Orli Prostějov 79:80 (11:26, 36:49, 59:61)

Body Litoměřice: Karlovský 18, Bělohlávek 12, Dvořáček 9, Zbroj 8, Kynzl a Maděra po 7, Slunéčko a Novák po 5, Kroutil 4, Klouda a Žampach po 2. Trojky: 19/6 – 22/9. TH: 19/13 – 20/11. Doskoky: 41 – 33. Diváci: 150.

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/foto-slavoj-dotahoval-koncovku-vsak-nezvladl-20190224.html