Béčko si zajistilo play-off


Litoměřice – Vyřazovací boje ve 2. lize mužů si zahraje i béčko litoměřického Slavoje. Jistotu získalo po víkendové výhře proti Sokolu Kbely.

Poslední domácí dvojutkání v základní části čekalo o víkendu na béčko Slavoje Litoměřice. Zatímco áčko už má díky nadstavbové skupině A1 play-off v 1. lize jisté a naopak céčko z něj v Severočeské lize vypadlo, první rezervní tým si ho mohl zajistit výhrou s Kbely.

„Věděli jsme, o co hrajeme, takže jsem rád, že jsme do utkání vstoupili tak, jak jsme chtěli,“ neskrýval spokojenost domácí trenér Tomáš Havlovec. Jeho svěřenci vyhráli úvodní čtvrtinu 28:9 a už v prvním dějství tak získali klíčový náskok. „Důležitá byla aktivní obrana a výborný pohyb, vyzdvihl bych i dobrý týmový výkon,“ pokračoval v hodnocení utkání, ve kterém Slavoj nakonec zvítězil 86:63 a zahrálo si všech 12 hráčů.

Ke druhému zápasu dorazil lídr z Benešova, který si ale nakonec po dramatickém průběhu odvezl těsnou výhru 70:68. „Benešov chtěl potvrdit první příčku, dorazil ale bez dvou nejlepších hráčů. To ale paradoxně přispělo k výbornému výkonu náhradníků, kteří trefovali opravdu neuvěřitelné pozice,“ řekl Havlovec.

„Hlavním cílem v posledních dvou duelech základní části pro nás bude sehrání se před play-off, které si pak půjdeme užít,“ dodal.

Basketbal muži, 2. liga:

Slavoj BK Litoměřice "B" - Sokol Kbely 86:63 (28:9 49:25 66:45) Slavoj BK Litoměřice "B" - BC Benešov 68:70 (15:16 33:32 52:49)

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/v-litomericich-maji-dalsi-jistotu-play-off-20190225.html