Basketbalisté Slavoje slavili v Berlině úspěch

23.4.2019

Litoměřičtí basketbalisté vyrazili o Velikonoce na mezinárodní turnaj do Berlína. Turnaj se odehrál v přímě blízkosti historického centra v části Moabit. Tento turnaj přilákal celkem 164 týmů v různých věkových kategoriích z přibližně 20 zemí celého světa. Celá akce probíhala od čtvrtka 18.dubna do velikonočního pondělí 22.dubna v 10 tělocvičnách

Náš klub vyslal na tuto akci týmy juniorů U18 (ročník 2001-2002) a kadetů U16 (2003-2004). Oba týmy se mezinárodní konkurence nezalekly a v turnaji předváděly skvělé výkony. Junioři obsadili celkové druhé místo. Turnajem prošli bilancí 7 výher a 1 porážky. Ve skupině si postupně poradili s týmy z Rotterdamu, Kroměříže, Traiskirchenu a Hanau. Až ve finále playoff pak nalezli přemožitele v podobě vítěze rotterdamského basketbalového centra Triple threat, které je letošním vítězem nizozemské extraligy.

Kadeti dokázali postoupit z velmi těžké skupiny, ve které narazili na reprezentační výběr Mongolska,  americký výběr Flex a nizozemský Binnenland. V playoff je čekal tým z německé bundesligy U16 BC Rostock, který po skvělém úvodu zdolali. V semifinále pak s dalším bundesligovým týmem ZZ Linden již narazili a čekal je poslední souboj opět s americkým výběrem Flex. Ten v pondělních ranních hodinách porazili a mohli tak slavit jako jejich starší spoluhráči zisk medaile.

Celkově musím hodnotit turnaj velice pozitivně. Spolu s trenéry Honzou Dvořáčkem, Tomášem Havlovcem a zdravotnicí Lenkou Hrzánovou jsme byli překvapeni jakým způsobem němečtí pořadatelé celou akci zvládnuli. Ubytování, stravování, servis utkání byli na velmi vysoké úrovni i přes obrovský počet startujících týmů. Během náročného programu jsme stihli projít také berlínské historické centrum, které nabízí plno památek v čele s Brandenburskou bránou. Doufejme, že nasbírané mezinárodní zkušenosti kluci zúročí v závěru sezóny. Pro celý klub a město Litoměřice udělali oba týmy velmi pěknou reklamu, poněvadž za předvedené výkony získali od ostatních klubů a pořadatelů uznání.