Novinky - kádr 1. liga mužů


Během letní přestávky jsme byli nuceni přestavět složení prvního družstva. V červnu nám bylo oznámeno ze strany BK Armex Děčín ukončení spolupráce s naším klubem a my tak nemohli do nadcházející sezóny počítat s hostujícími hráči Filipem Kroutilem, Davidem Žiklou a Jakubem Skaličkou. K tomu jsme se po vzájemné dohodě dohodli na ukončení spolupráce s Honzou Maděrou. Děčínu i všem klukům děkujeme za dosavadní spolupráci a doufáme, že se jim bude dařit i v novém působišti.

Na tyto změny jsme byli nuceni reagovat, ačkoliv jsme chtěli loňský kádr udržet beze změn. Nakonec vše dopadlo na výbornou a my vám můžeme představit sestavu na sezónu 2019/2020 i s třemi novými jmény, z nich každé je pro fanouška našeho klubu velmi zajímavé.

Na pozici 5 přichází David Šteffel. Bývalý mládežnický a seniorský reprezentant, který prošel za svou kariéru řadou českých klubů, k nám přichází z Ústí nad Labem. V KOOP NBL nastupoval za Nový Jičín, Pardubice, Prostějov a právě Ústí nad Labem. David přichází nahradit mezeru pod košem a zároveň předávat své bohaté zkušenosti našim mladším hráčům.

Na pozici 2 se hlásí Martin Bašta. Hráč, který v našem klubu již v minulosti působil, přichází zpět z Jindřichova Hradce. Tento hráč narozený 1992 přichází vyztužit perimetrovou sestavu a fanoušci se už teď mohou těšit na jeho střeleckou produktivitu.

Na pozici 3 přichází mládežnický reprezentant Johan Haiblík. Johan, kterému je teprve 19 let nedávno podepsal svou první profesionální smlouvu v Slunetě Ústí nad Labem po přestupu z Liberce. U nás bude na hostování sbírat co nejvíce minut v mužském basketbale a rozvíjet svou začínající profesionální kariéru. Johny v našem klubu již působil, když se stal v kategorii mladších minižáků vícemistrem republiky v dresu Slavoje BK Litoměřice.

Sestava Slavoj BK Litoměřice 2019/2020

Rozehrávači – Jan Dvořáček, Dominik Kynzl, Marek Slunéčko

Křídla – Martin Bašta, Johan Haiblík, Martin Klouda, Alexandr Novák, Jakub Zbroj

Dlouzí – David Bělohlávek, Jan Karlovský, David Šteffel, Adam Žampach

Trenéři – Jan Šotnar, Tomáš Havlovec, Roman Dufek