Kouč Šotnar neskrýval po kvalitní domácí prověrce spokojenost


Slavoj zahájil herní přípravu turnajem O štít města Litoměřice. Trenér Jan Šotnar byl s herním projevem mužstva spokojený, Slavoj získal 3. místo.

Basketbalisté Slavoje Litoměřice za sebou mají první dvě přátelská utkání. V domácí hale nejprve prohráli s Drážďany 60:72, následně ale v boji o bronz na turnaji O štít města Litoměřice zdolali Sokol Pražský vysoko 109:78.

„Zápas proti Drážďanům nám udělil lekci z agresivity a tvrdosti,“ hodnotil trenér Litoměřic Jan Šotnar úvodní porážku. „Drážďany jsou profesionální tým, takže zaslouženě celý turnaj vyhrály. My měli proti nim výbornou obranu, trochu nám ale vázla ofenzivní fáze, kdy se nám nepodařilo naplno využít Davida Šteffela a proto jsme prohráli.“

OFENZIVNÍ KONCERT

V nedělním boji o bronz se ale Slavoj nadechl k ofenzivnímu koncertu a Pražanům nasázel populární stovku. „To bylo úplně jiné utkání. Zářil Šteffel, který body dával i připravoval, soupeře jsme nutili ke ztrátám a využívali rychlé brejky. Celý tým předvedl parádní výkon,“ rozplýval se Šotnar.

Ten musel kvůli zranění dvou rozehrávačů povolat mladé juniory, kteří se ale rozhodně neztratili. „Vyzkoušeli jsme hned čtyři mladé kluky, dva na pozici rozehrávače. Premiéru měl Vojtěch Zajíc, ústecký odchovanec v našich službách. Ani jeden z mladíků rozhodně nezklamal,“ dodal.

Slavoj čeká další přípravný duel ve čtvrtek, kdy od 19.15 vyzve opět doma Vyšehrad, v sobotu se pak zúčastní turnaje v Košířích. „Tam nás čekají dva zápasy, kterými uzavřeme rychlý pětizápasový program v přípravě,“ uzavřel Šotnar. V pátek 20. září pak vstoupí jeho tým do nové sezóny 1. ligy, v domácím prostředí vyzve od 19 hodin Jindřichův Hradec.

O štít města Litoměřice

Sobotní zápasy: Litoměřice – Drážďany 60:72 Plzeň – Sokol Pražský 79:76

O 3. místo: Litoměřice – Sokol Pražský 109:78 Finále: Drážďany – Plzeň 85:62

Konečné pořadí: 1. Drážďany, 2. Plzeň, 3. Litoměřice, 4. Sokol Pražský

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/foto-kouc-sotnar-neskryval-po-kvalitni-domaci-proverce-spokojenost-20190909.html