Sbírka pro Kristýnku


Pátek 13. prosince odehrají naši muži A a ženy svá poslední utkání v tomto kalendářním roce. Při této příležitosti by náš klub chtěl pomoci Kristýnce z Litoměřic, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Během utkání se bude vybírat dobrovolné vstupné. Celou vybranou částkou přispějeme na zdvihací plošinu, kterou Kristýnka a její rodina moc potřebují. Mimo vybrané vstupné přispěje klub, trenéři i hráči. Kristýnka s maminkou se zúčastní utkání mužů a v polovině zápasu jim bude předán šek s celkovou částkou.

Děkujeme všem za sdílení a doufáme, že v předvánoční čas si uděláte chvíli nejen na basketbal, ale pomůžete i dobré věci.

Kristýnky rodiče na stránky Konto bariéry napsali:

"Dcerka Kristýna (28) se nám narodila brzy - ve 29. týdnu těhotenství, strávila tři měsíce v porodnici. Po roce bylo u dcerky zjištěno, že se neotáčí, a byla jí byla diagnostikována DMO-kvadruspastická forma. Několik let jsme cvičili Vojtovu metodu. V šesti letech byla v nemocnici Motol operována na ortopedickém oddělení pro luxaci kyčle, a to hned dvakrát. Ortopedických a očních operací bylo nespočet. Týnka zvládla praktickou školu Jedličkova ústavu v Liberci. Do dnešních dní dcerka také do “Jedličkárny“ dojíždí na respitní pobyty.

Ačkoliv je Týnka na komplexní péči se střední formou mentální retardace, život se snažíme si užívat. Týnka jezdí ráda na tábory, na jednodenní pobyty a výlety, do divadla, na muzikály... je to prostě společenský člověk s pozitivním myšlením. Týnka má sestru Terezu (33). Tatínek Týnce bohužel před devíti lety zemřel na těžkou nemoc.My si ale říkáme - Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody, hlavní je prostě myslet pozitivně. Děkujeme vám. Rodiče Týnky."