Porážíme vysoko Plzeň

Basketbalisté Litoměřic i Plzně si prožili opravdový pátek třináctého. Nakonec se ale z jasné výhry radoval litoměřický Slavoj.

Basketbalisté Slavoje Litoměřice smetli ve 13. kole I. ligy Plzeň 91:45, ačkoliv se museli obejít bez Šteffela i dalších vysokých hráčů. „Chyběli nám ještě Slunéčko, Žampach a Bělohlávek, takže jsme měli hodně nízkou sestavu, paradoxně nám to ale docela pomohlo,“ překvapil svým hodnocením litoměřický trenér Jan Šotnar.

Na obranu Plzně třeba zmínit, že i Západočeši si v pátek třináctého vybrali kopec smůly. „Přijeli k nám bez dvou opor, Honomichla s Davidem, navíc po cestě bourali,“ zmínil Šotnar komplikace soupeře, který nakonec nastoupil jen v sedmi hráčích.

„My jsme s nižší sestavou hráli hodně agresivně na obranné polovině, což bylo podle mě rozdílovým faktorem. Vyhovovalo nám to i ve hře jeden na jednoho, pod výhru se podepsala i skvělá úspěšnost za tří body v prvním poločase,“ vyjmenoval Šotnar. Ostatně, posuďte sami – domácí trefili v prvních dvou čtvrtinách deset z 15 trojek. Agresivní obranou pak dovolili hostům ve třetí čtvrtině jen dva body! „Asi sedm nebo osm minut jsme jim nepovolili ani koš,“ ocenil málo vídaný počin domácí kouč.

Toho nakonec potěšilo, že si zahráli všichni hráči včetně tří juniorů Sichrovského, Radimského a Zajíce.

Basket, I. liga:

Slavoj Litoměřice – Loko Plzeň 91:45 (34:14, 60:30, 81:32) Litoměřice: Karlovský 21, Kynzl 18, Haiblík 15, Kantůrek 10, Sichrovský 9, Dvořáček 7, Novák 6, Zbroj 5, Klouda, Radimský a Zajíc 0. Nejvíce Plzeň: Sůva a Mach 12. Trojky: 25/12 – 25/3. TH: 14/7 – 16/7. Doskoky: 48 – 29. Diváci: 200.