Výborná obrana klíčových hráčů přinesla litoměřickým basketbalistům výhru


Oba týmy se prakticky po celý zápas přetahovaly o vedení. Po první čtvrtině vedli domácí o pět bodů, druhé dějství ale vyhráli 25:13 Litoměřičtí a do šaten si nesli sedmibodové vedení. Před poslední čtvrtkou vedl Slavoj už jen o bod, rozhodnout tak musela dramatická koncovka. Domácí v ní neproměnili poslední střelu za tři body a Šotnarova družina si tak odvezla těsnou výhru a vrátila USK domácí porážku.

„Chtěli jsme odčinit porážku se Sokolem Pražským a zároveň domácí prohru s USK z první poloviny sezóny, což se nám povedlo,“ oddechl si hostující kouč po výhře. „Věděli jsme, že nás čeká silný sok, který má v posledních kolech výtečnou fazónu,“ připomněl tři výhry USK v řadě.

„Mají mladý tým z mládežnického centra, díky čemuž trénovali i přes prázdniny, takže jsou v laufu. Ukázali svou sílu, rozhodně to nebylo lehké utkání,“ popisoval dále litoměřický trenér.

K výhře dotáhl jeho tým především jedenadvacetibodový pivot Šteffel, na dvouciferný počet se dostali ještě Zbroj (14) a Slunéčko s Kantůrkem (10). Druhý jmenovaný si navrch připsal i pět asistencí.

„Klíčem k úspěchu bylo, že jsme v útoku plnili, co jsme měli, a naopak v obraně jsme zvládli ubránit klíčové hráče soupeře,“ našel nejdůležitější momenty Šotnar. Mrzet ho tak nemusela ani tristní bilance trestných hodů, kde Slavoj proměnil jen jedenáct z dvaceti pokusů.

Litoměřice tak udržely naději na třetí místo po základní části a postup do nejlepší nadstavbové skupiny, kromě Polabí ale může být reálnou hrozbou právě i rezerva pražského USK. To totiž zvítězilo v Litoměřicích 65:61 a má tak o bod lepší vzájemné utkání.

Basketbal, I. liga, 15. kolo:

USK Praha B – Slavoj Litoměřice 75:78 (21:16, 34:41, 60:61)

Nejvíce bodů USK: Bátovský 26, Vyroubal 22, Kocáb 8, Vlk a Fuxa 6 Litoměřice: Šteffel 21, Zbroj 14, Slunéčko a Kantůrek 10, Žampach a Karlovský 8, Haiblík 7, Novák a Dvořáček 0, Radimský

Trojky: 21/9 – 23/7. TH: 14/10 – 20/11. Doskoky: 36 – 29. Diváci: 529

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/vyborna-obrana-klicovych-hracu-prinesla-litomerickym-basketbalistum-vyhru-20200113.html