Konec nadějí. Slavoj prohrál v Liberci a v nadstavbě musí o play-off bojovat


Hotovo. Basketbalisté Litoměřic definitivně přišli o naději na postup do nejlepší nadstavbové skupiny A1, která by jim zaručila jisté play-off. Díky porážce 73:87 v Liberci mají už kolo před koncem jistotu, že spadnou do skupiny A2, v níž budou muset o play-off ještě tvrdě bojovat.

„Soupeř je posílen dvěma Američany, my jsme navíc do utkání vstoupili velice nekoncentrovaně zejména v obraně,“ litoval litoměřický trenér Jan Šotnar. „V útoku se nám navíc nedařila střelba za tři body, což bylo pro naši útočnou fázi fatální,“ pokračoval ve výčtu nepovedených věcí. Slavoj tak dal za úvodní čtvrtinu pouhých deset bodů, osmibodové manko z prvního dějství si přenesl i do poločasové přestávky.

„Soupeř, který zdvojoval a někdy až ztrojoval naše dlouhé hráče, nechával velký prostor našim střelcům z perimetru, my jsme toho však nedokázali využít,“ mrzelo Šotnara. „Naopak Liberec se mohl v důležitých momentech vždy spolehnout na Američana Taylora, který odehrál výborné utkání,“ pochválil autora 24 bodů.

Litoměřice tak klesly na pátou příčku, na čemž už nic nezmění ani poslední domácí zápas v základní části proti Polabí. Ten se hraje netradičně už v úterý v 19.30.

„Nezbývá nám nic jiného, než hodit výsledek za hlavu a soustředit se na tento zápas, kterým před svými fanoušky uzavřeme základní část,“ dodal litoměřický kouč.

Nadstavbová část, v níž budou Litoměřice bojovat o 7. – 12. místo a tedy zbývající místenky do vyřazovacích bojů, odstartuje další víkend. Soupeři Slavoje budou týmy na 4. – 6. místě ze skupin Západ a Východ.

Basketbal, I. liga, 17. kolo:

YDEA Kondor Liberec – Slavoj Litoměřice 87:73 (18:10, 42:34, 61:45)

Nejvíce bodů Liberec: Taylor Jr. a Žikla 24, Pagentine 18, Kroutil 15 Litoměřice: Karlovský 23, Zbroj 18, Kantůrek 9, Šteffel 8, Slunéčko 7, Dvořáček a Haiblík 3, Novák 2, Žampach a Klouda 0 Trojky: 22/8 – 34/9. TH: 15/11 – 19/14. Doskoky: 38 – 36. Diváci: 15 Zdroj: https://litomericky.denik.cz/ostatni_region/konec-nadeji-slavoj-prohral-v-liberci-a-v-nadstavbe-musi-o-play-off-bojovat-20200127.html