Škoda 120 v podání Slavoje: „Možná jsme překonali nějaký rekord,“ culil se trenér Litoměřic

–124... Slovy: sto dvacet čtyři bodů nasázeli litoměřičtí košíkáři na palubovce Opavy ve 3. kole nadstavbové skupiny A2. Tou tak zatím proplouvají bez jediného zaváhání. „Nejlepší výkon a zřejmě překonání nějakého ligového rekordu,“ zubil se po utkání spokojený kouč Litoměřic Jan Šotnar.

Minimálně v letošním ročníku měl pravdu. Ve dvou nejvyšších soutěžích nezvítězil nikdo vyšším rozdílem. Výjimku tvoří až ve 2. lize suverénní Chomutov, jenž vyhrál na začátku února v Příbrami 159:74, tedy o 85 bodů. V nejvyšší soutěži smetly Pardubice Ostravu 115:66, v I. lize zničil Jindřichův Hradec Zlín 134:69, čímž překonal střelecký rekord Slavoje, ovšem na domácí palubovce. Navíc rekordní rozdíl v této soutěži stále patří Litoměřicím. „Věděli jsme, že náš soupeř o první místo v této skupině doma klopýtl, a tak jsme se na něj mohli v případě výhry dotáhnout. Domácí naopak nastoupili bez dvou opor, a tyto absence byly nakonec znát víc, než kdokoliv čekal,“ řekl Šotnar. Kromě skvělé motivace a domácích absencí hrály Slavoji do karet i další okolnosti.

Domácí se v úvodu nemohli trefit, naopak Litoměřičtí dávali téměř i nemožné pozice. „Po čtyřech minutách jsme vedli 21:3 a domácí si brali oddechový čas,“ líčil litoměřický kormidelník skvělý vstup do zápasu. Z něj se nakonec domácí nevzpamatovali. „Byli jsme kompletní, jsem rád, že kluci i v takovém zápase neztratili koncentraci a celých 40 minut hráli obranu, kterou bychom chtěli praktikovat i v ostatních utkáních,“ uzavřel šéf litoměřické lavičky. (db)

Basketbal, I. liga, nadstavba A2: Opava B – Litoměřice 54:124 (11:37, 24:73, 37:95)Nejvíce bodů Opava: Žídek 14, Štěpánek 13, Vlček 9Litoměřice: Kynzl 28, Haiblík 16, Šteffel 13, Kantůrek a Karlovský 12, Zbroj 11, Žampach 10, Slunéčko 9, Dvořáček 6, Bělohlávek 4, Klouda 3. Trojky: 21/6 – 47/20. TH: 15/10 – 7/4. Doskoky: 28 – 54.