Muži v sezóne 2020/2021

Muže A čeká stejně jako v loňské sezóně boj v západní skupině 1. ligy mužů. Z této skupiny postoupí stejně jako v minulých letech šest nejlepších týmu do nadstavbové části, která pak bude zakončena Play-off. Našimi soupeři budou Basket Polabí, Sršni Písek, USK Praha B, Sokol Pražský, Sokol Vyšehrad, Lokomotiva Plzeň a nově Slavia Praha, Sojky Pelhřimov a Levharti z Chomutova.

Náš tým vstupuje do sezóny s několika personálními změnami. Hlavním trenérem týmu zůstává Jan Šotnar, jeho asistentem bude nadále Roman Dufek a nově také David Břešťan, který nahradí Tomáše Havlovce. Tomáš Havlovec si dává od trénování pauzu, vzhledem ke svému pracovnímu a a rodinnému vytížení.

V hráčském kádru skončil během loňské sezóny Saša Novák a do nového ročníku nevstoupí v dresu A-týmu také Dominik Kynzl, který bude momentálně studijně a pracovně vytížen v Praze. Bude však i nadále oporou našeho B-týmu v druhé lize, kde by měl plnit roli leadra. Do týmu se vrací po roční pauze střelec Honza Maděra. Honza bude společně s Johanem Haiblíkem a Honzou Karlovským nastupovat zároveň v dresu týmu KNBL Slunety Ústí nad Labem. Pokračovat bude nadále dlouholeté jádro Adam Žampach, Marek Slunéčko, Jan Dvořáček, Jakub Zbroj, Martin Klouda, David Bělohlávek a také David Šteffel. David si v posledním utkání loňské sezóny poranil koleno a rozhodoval se jestli bude pokračovat v hráčské kariéře. Naštěstí vše vypadá dobře a Davida uvidíme v dresu Slavoje i v letošní sezóně. Klub se také domluvil s Hradcem Králové na pokračování hostování Lukáše Kantůrka. Lukáš patří k dalším mladým hráčům v našem týmu, kterému chceme pomoci v rozvoji jeho kariéry. O místo v sestavě se budou také prát mladíci z loňského extraligového juniorského družstva Tomáš Bohuslav, Vojta Zajíc, Jarda Radimský, Matěj Sichrovský, Matěj Wiesner a Tomáš Dvořák.

V přípravě, která začala mužům letos již začátkem srpna změříme síly se čtyřmi soupeři.

5. a 6. září proběhne v Litoměřicích tradiční turnaj Štít, kterého se kromě našeho týmu zúčastní také Lokomotiva Plzeň, Titáni z Drážďan a Sokol vyšehrad. 11. září vyzveme Lynx Liberec. V těchto dnech se ladí poslední termín a soupeř čtvrtého přípravného utkání. Ligu pak začneme 19. září v Pelhřimově. O týden později přivítáme v prvním domácím utkání ambiciózního nováčka Slavii Praha.

Sestava mužů 2020 / 2021

Guardi: Slunéčko, Dvořáček, Kantůrek, Zajíc, Dvořák, Sichrovský

Křídla: Zbroj, Klouda, Maděra, Haiblík Bohuslav, Radimský, Wiesner

Dlouzí: Šteffel, Žampach, Karlovský, Bělohlávek