Muži A po včerejším výkonu v čele I.ligy!

Komentář k tomuto utkání ústy předsedy Josefa Mayera:


"V 7. kole první ligy mužů byl našim soupeřem mladý tým USK Praha, složený z hráčů U19, kteří sbírají zkušenosti v I. lize pro svůj další rozvoj a zároveň se připravují na vstup do profesionálního basketbalu, buď v prvním týmu USK, nebo v některém dalším týmu Kooperativy. Domácí tým se potýká s průběžnou marodkou, tomu odpovídá i kvalita tréninkové přípravy. Doufejme, že se nám další zdravotní potíže budou vyhýbat.


Utkání začalo poměrně razantním nástupem našeho týmu, který po první čtvrtině vedl rozdílem 16 bodů. Ve druhé čtvrtině náš soupeř zlepšil svou útočnou činnost, naopak náš útok byl méně produktivní a tuto čtvrtinu jsme prohráli o 3 body. Ve třetí čtvrtině, která byla pro další vývoj utkání rozhodující se naše útočná činnost zlepšila a několika povedenými rychlými protiútoky jsme získali potřebný náskok. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli o 12 bodů. Čtvrté dějství už náš tým kontroloval a dovedl utkání k vítěznému konci. Je třeba poznamenat, že nám tentokráte nesedla střelecká muška, ale totéž platilo i o soupeři. Dalo by se říci, že celkově zvítězila zkušenost nad mládím, zejména v obranné činnosti a ve výškové převaze našeho týmu pod oběma koši. Koho pochválit za dnešní výkon? Jako vždy je to výkon Karlose, který se několikráte ekvilibristicky prosadil pod košem, utkání doslova sedlo Matěji Wiesnerovi a Pavlu Gruntovi. Pochválit je třeba i Honzu Dvořáčka, který nastoupil po únavné cestě do Itálie a zpět, kde byl s týmem U19 na turnaji. Jako vždy však děkuji všem hráčům i trenérům, neboť basket je týmový sport a bez zdravého týmového ducha se hraje jen velmi obtížně.

V příštím týdnu, v pátek, zajíždíme v 8. kole první ligy na palubovku Lokomotivy Plzeň."Střelci utkání – domácí : Karlovský 15, Wiesner 13, Grunt 13, Žampach 11, Šteffel 10, Dvořáček 9, Klouda 4, Bohuslav 1


Hosté – Švec 14, Slowiak 7, Šafařík 7, Fuxa 5, Procházka 5, Vlk 4, Vrábel 3, Palas 3, Kulenovič 3, Kopřiva 2


Průběh utkání: 20 : 4, 38 : 25, 67 : 42, 86 : 53