Ohlédnutí za pátečním vítězstvím nad Basketbal Polabí...

Ani na domácí palubovce jsme proti "Nymburskému béčku" nezaváhali a přidali jsme tak další vítězství...

Pepa Mayer náš výkon zhodnotil následovně:

"Utkání 11. kola první ligy mezi Slavojem a basketbalem Polabí, reprezentující mladý tým Nymburka, by se dalo nazvat příznačně, NOC a DEN. Jednak se opět zpřísnila opatření stanovená vládou, která do určité míry omezují celý sportovní život, tedy i přípravu týmů na utkání, jednak stále přetrvávající zranění hráčů, v případě hostujících hráčů potom jejich herní a tréninkové nasazení ve Slunetě. Kladem bylo, že se po třech týdnech uzdravil Honza Dvořáček, tréninkové manko však na něm bylo znát. Jako vždy byli hráči poučeni před utkáním trenérem Tomášem Eisnerem o způsobu hry soupeře, kterého jsme sice porazili výrazným rozdílem na jeho domácí půdě, ale taktéž jsme mohli vidět jak si tento mladý tým poradil s kozáky z Chomutova, zejména potom ve druhém poločase.

Utkání začalo sérií nepozorností v naší rozehrávce, zejména dlouhé pasy jsme několikrát doslova darovali našemu soupeři, který z nich těžil pro rychlý přechod do protiútoku. Díky aktivitě Šimona Ježka, podporovaného Jonnym Haiblikem a Davidem Šteffelem se nám dařilo udržovat minimální náskok. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili opět docela nešťastně, soupeř se nás stále držel a lze říci, že vývoj této čtvrtiny byl podobný, jako čtvrtiny předchozí. Podle toho také vypadal výsledek v polovině utkání. Tím skončila NOC. DEN začal rozbřeskem při vstupu do třetího dějství, kdy náš tým poučen trenérem Tomášem Eisnerem začal nabírat správné tempo a získal mírný náskok před posledním dějstvím. Stále aktivně hrál Šimon Ježek, Jonny Haiblik, David Šteffel a k nim se přidal Adam Žampach. Do poslední fáze utkání jsme vstupovali s rozdílem 10 bodů za stavu 65 : 55. Poslední čtvrtina byla tak trochu koncertem našeho týmu, kterému soupeř cestu ke konečnému vítězství usnadnil nepochopitelným výpadkem v útoku i obraně. Konečný výsledek 88 : 67 bodům by patrně nikdo z nás po první polovině neočekával, ale takový už je sport. Lze si jen přát, aby celý tým v duchu druhého poločasu pořádně zabral v dohrávce utkání s Chomutovem, které se hraje v úterý 30.11.2021 od 19:15 hodin v Chomutově. Jsme stále na vítězné vlně a jenom kousíček od postupu do druhé části první ligy, ve které se spojí první tři týmy z obou skupin."


Střelci – domácí : Ježek 22, Žampach 19, Haiblik 18,Šteffel 11,Grunt 9, Wiesner 3, Klouda 3,Slunéčko 3

hosté : D. Novák 15, Vacek 13, Studnický 12, Kořínek 8, Váňa 6, P. Novák 6, Mareš 2