Rozhovor s Tomášem Dvořákem o projektu CZ.ACADEMY

Tome, v letošním roce jsi se stal jedním z pár členů pilotního ročníku projektu CZ.ACADEMY… o co se vlastně jedná?

Jedná se o projekt české basketbalové federace, který se snaží mladým a talentovaným hráčům poskytnout nejlepší možné podmínky pro rozvoj v basketbalu, ale i v rozvoji samotné osobnosti.


Jaké jsi měl pocity, když tě Jiří Welsch s návrhem spolupráce oslovil?

Byl jsem překvapen, jelikož jsem zrovna v tu dobu nějak utíkal před basketbalem a moc mě to nebavilo přes dlouhou dobu doma bez tréninků, ale byl jsem potěšen, když jsem se dozvěděl o co se jedná.Bylo těžké rozhodování, jestli nabídku přijmout či nikoliv?

Nebylo vůbec, byl jsem rozhodnutý už po prvním setkání s Jiřím Welschem.


Jak často trénujete a co vše Vám basketbalová federace cz.basketball zajišťuje?

Trénujeme přibližně 4x během tří dnů (od pondělí do středy), ale tréninky trvají déle plus jsou ještě s posilovnou. CZ.ACADEMY nám zajišťuje opravdu dost věcí např. dobré stravování, regeneraci na hale a na OLYMPu, ubytování, ale hlavně skvělý realizační tým.


Můžeš jmenovat nějaké trenéry a členy realizačního týmu, se kterými máš tu šanci pracovat?

Vedoucím projektu je Jiří Welsch, basketbalovými trenéry jsou Lukáš Pivoda, Štefan Weissenböck a Ángel Navarro Hernandez. Kondičním trenérem je Michal Miřejovský, výživovou poradkyní je Zuzana Šafářová. Osobní rozvoj má na starosti Viktor Kustein a celou organizaci vede Kryštof Skácel.


Jak vypadá takový „obyčejný“ tréninkový cyklus v jednom týdnu? Nemáš problémy vše skloubit (školu, basketbal, zájmy..)?

Ze začátku to bylo náročné stíhat školu a basketbal, když ve škole jsem 3krát týdně a tréninky mám každý den pomalu. Každým týdnem jsem si zvykal a snažil se přizpůsobit a teď už stíhám vše jako dřív a na zájmy se také najde místo.


Závěrem by nás zajímalo, kam směřují kroky Tomáše Dvořáka ve sportovní i na osobní dráze?

Popravě já ani netuším, co budu dělat další den. Každopádně doufám, že si vyzkouším prvoligový basketbal a dostanu se na vysokou školu, kam bych rád.


Díky Tome, přejeme ti mnoho úspěchu nejen ve sportovní, ale především v té osobní dráze života!

Ahoj Slavoj