Slavoj vstoupil vítězně do I. ligy!

Ohlas po pátečním zápase předsedy klubu Josefa Mayera:

"Pátečním utkáním I. ligy mužů v basketbale byl zahájen další ročník ligové soutěže. Poslední utkání se v litoměřické hale hrálo téměř před rokem. Celá soutěžní sezóna byla ovlivněna podobně jako v dalších sportech opatřeními vlády proti nákaze Covid – 19. Domácí tým prošel určitými změnami, a to jak na pozici trenéra, kde Jana Šotnara nahradil zkušený Tomáš Eisner, tak na pozici hráčské, kdy se do týmu vrátili domácí odchovanci Šimon Ježek, Pavel Grunt a Michal Šotnar. Dva poslední hráči zatím však do hry nezasáhli. Karieru si prodloužil David Šteffel, posilami jsou mladí hráči ústecké Slunety Jan Karlovský, Johan Haiblik, Jan Maděra a Matěj Wiesner. Los utkání přisoudil domácímu týmu v 1. kole jednoho z favoritů soutěže Sršně z Písku.

Utkání se od počátku hrálo ve vysokém tempu na obou stranách. Rozhodčí od prvních minut připustili trochu tvrdší hru. Hosté z Písku měli v přípravných utkáních za soupeře pouze týmy z nejvyšší soutěže, které vesměs porazili a u domácího týmu vzbuzovali respekt, který však postupem času vymizel a utkání se stalo vyrovnanou bitvou na obou stranách. První čtvrtina utkání skončila rozdílem 5 bodů ve prospěch domácího týmu 22 : 17. Podobný průběh měla i druhá čtvrtina, která skončila rozdílem 8 bodů. Domácí tým postupně získával převahu v obranných i útočných doskocích a pozornou obranou nedovolil hostům téměř nic v útoku. Navíc se přidala i úspěšná střelba zejména Jana Karlovského, k němuž se ve druhé polovině utkání přidali Adam Žampach, Jan Maděra a Jan Dvořáček. Opět byla znát výšková převaha domácích a stále pozorná obranná hra způsobovala hostům nemalé potíže v rozehrávce. Z jejich klíčových hráčů se prosadil pouze Vojta Sýkora, Petru Šlechtovi se nedařila střelba a Martin Svoboda se nakonec vyfauloval. Naopak pochválit lze u domácího týmu hru rozehrávače Jana Dvořáčka, který strávil na palubovce přes 37 minut, dal 13 bodů, ale hlavně velmi úspěšně dirigoval hru domácího týmu a stal se společně s Janem Karlovským, Adamem Žampachem a Janem Maděrou hlavním strůjcem konečného vítězství domácího týmu 88 : 75."

Střelci utkání : domácí - Kalrovský 28, Žampach 21, Maděra 15, Dvořáček 13, Grunt 6, Slunéčko 5

hosté – Sýkora 25, Englický 11, Svoboda M. 9, Šlechta 8, Šurý 7, Mach 5, Svoboda j. 5,